Na trh přicházejí nové výkonné svítilny Fenix TK21 a TK41

Taktická svítilna Fenix TK21 U2

Praha, 11.5.2011 – Společnost ARIGA uvádí na trh dvojici nových špičkových svítílen Fenix TK21 a Fenix TK41. Vysoce výkonné ruční svítilny vynikají kompaktními rozměry, odolností a především extrémní svítivostí. Právě pro tyto vlastnosti se značka Fenix stala na českém trhu tak populární a je využívána i v rámci afghánské mise Armády ČR.

 

Fenix TK21 U2
Taktická svítilna Fenix TK21 U2 je vhodná především pro profesionální uživatele, tedy armádu, policii, bezpečnostní agentury, své příznivce si najde i u outdoor fanoušků a myslivců, jimž za cenu 2200 Kč nabízí nejvyšší výkon a komfort v kompaktním provedení. Je napájena lithiovými bateriemi CR123 (2x) nebo jedním nabíjecím článkem Ii-Ion 18650 a osazena nejnovějším světelným zdrojem LED Cree XM-L U2, což jí zajišťuje světelný tok až 468 lumenů a dosvit až 214 metrů, tedy přibližně na vzdálenost dvou fotbalových hřišť. Výdrž svítilny se pohybuje podle výkonu v rozmezí 1,8 hodiny (468 lumenů) po 220 hodin (5 lumenů).

Konstrukce svítilny je přizpůsobena použití na střelné zbrani, jak tím, že má zvýšenou odolnost proti opakovaným zpětným rázům, tak standardizovaným průměrem. Díky palcovému průměru těla je kompatibilní s většinou montážních sad svítilen na zbraně, které jsou na trhu k dispozici. Svítilna je vyrobena z anodizovaného duralu, je nárazuvzdorná a vodotěsná dle standardu IPX-8 do 2 metrů ponoru. Rozměry jsou 15,0cm (délka) x 4,0cm (průměr hlavy) x 2,5cm (průměr těla), váha je 153 gramů bez baterií.

Vyhledávací svítilna Fenix TK41 XM-LFenix TK41
Vyhledávací svítilna Fenix TK41 patří mezi robustnější modely s výjimečným výkonem pro nejnáročnější uživatele, je napájena osmi běžně dostupnými tužkovými bateriemi (typu AA), což ji činí atraktivnější pro širokou veřejnost. S touto dávkou energie disponuje svítilna výkonem až 800 lumenů a dosvitem až 472 metrů, zdrojem světla je v tomto případě LED Cree XM-L T6. Jde o aktuálně nejvýkonnější svítilnu na tužkové baterie na světe přibližně odpovídající 75W klasické žárovce. Celkem šest digitálně regulovaných úrovní výkonu nabízí širokou paletu doby svitu v rozmezí 2,2 hodiny (při 800 lumenech) až po 240 hodin (při 10 lumenech).

Svítilna je vyrobena z anodizovaného duralu, nárazuvzdorná a vodotěsná dle standardu IPX-8 do 2 metrů tlaku vodního sloupce. Rozměry jsou 21,4cm (délka) x 4,0cm (průměr těla) x 6,25cm (průměr u reflektoru). Váha bez baterií je 319 gramů.

V ceně pod 3000 Kč poskytne svítilna TK41 extrémní výkon a je tak logickou volbou pro záchranáře, průzkumníky, bezpečnostní složky a všechny, kdo potřebují pracovat v těžkém, nepřehledném terénu na velké ploše a zároveň mít k dispozici maximální světelný výkon se zachováním kompaktních rozměrů.

Obě svítilny jsou k dispozici u prodejců značky Fenix, v online obchodě Kronium.cz a rádi Vám je také předvedeme v našem stánku 054 v hale F v rámci mezinárodního veletrhu požární a bezpečností techniky a služeb, který se bude konat od 12. – 14. května 2011 na výstavišti v Brně.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení pět let.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž narozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium

url clone2021 adidas Yeezy Release Dates Updated

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme