Fenix TK51 a TK76: nejvyšší výkon snese i nejtvrdší nasazení

Svítilna Fenix TK76

Praha, 25. února 2014 ‒ Dvojice nových svítilen Fenix znovu posunuje hranice, kde až mohou být ruční svítilny použity. Model TK51 nabízí vyšší světelný výkon, než dálková světla automobilu, model TK76 dokonce dvojnásobně. Obě svítilny navíc kombinací více reflektorů mohou docílit nejrůznějších světelných parametrů. Do dálky zaostřený kužel, či široce nasvícený prostor, nic z toho nepředstavuje problém.

Svítilny potěší všechny, co potřebují opravdu maximální výkon a co nejširší variabilitu použití svítilny. Navíc díky možnosti použití akumulátorů typu 18650 jsou obě svítilny na svůj výkon nejenom překvapivě mobilní, ale nabízejí i dlouhou výdrž.

Svítilna Fenix TK51Fenix TK51 je lehčí a skladnější, bez baterií váží 430 gramů. Čeho si všimnete na první pohled, jsou dva reflektory. Lze je ovládat odděleně nebo najednou, jejich svícení kombinovat a tím vytvářet ostrý či do stran rozptýlený paprsek světla ve čtyřech výkonnostních stupních. Nejvyšší světelný výkon obou reflektorů dohromady je 1800 lumenů, svítilna jej vydrží poskytovat téměř dvě hodiny. Dosvit 425 metrů hravě přesvítí dálkové reflektory luxusního vozu i plně osvětlí zahradu rodinného domu.

Takový světelný výkon ale vyžaduje odpovídající napájení. Svítilnu lze vybavit šesticí jednorázových článků CR123A nebo trojicí dobíjecích článků li-ion typu 18650. Ty lze i s nabíječkou zakoupit ve zvýhodněné sadě a jejich použití je vzhledem k ceně a životnosti primárních článků doporučovanou variantou.

Fenix TK76 nabízí ještě větší výkon, je ale také podstatně robustnější a například do přihrádky automobilu už se nemusí vejít každému. Větší rozměry jsou daní za maximalizaci světelného výkonu a tomu odpovídající nutnost chlazení i napájení. Fenix TK76 svým světelným tokem 2800 lumenů přesvítí dálkové světlo automobilu hned dvakrát. Svítilna má netradiční trojreflektorovou konstrukci. Dálkový reflektor dosvítí do vzdálenosti až 450 metrů, dva širokoúhlé reflektory nabídnou úhel světelného kužele šedesát nebo sto dvacet stupňů. Světelným zdrojem jsou dvě LED Cree XM-L2 U2 a jedna Cree XM-L2 T6 s teplým odstínem bílého světla a životností 50000 hodin. Reflektory lze ovládat samostatně nebo všechny spřaženě, žluté "turbo" tlačítko ihned zapne svítilnu na plný výkon.

Ovládání trojice nezávislých reflektorů by již nebylo nic jednoduchého, takže svítilna je vybavena indikačními diodami, které u každého reflektoru informují počtem rozsvícených diod o stupni světelného výkonu. A protože u takové svítilny je obzvláště důležitá úroveň vybití článků, umí diodami na hlavním reflektoru svítilny dát najevo, v jakém stavu baterie jsou.

Svítilnu TK76 napájí čtveřice baterií li-ion typu 18650 nebo až osm článků CR123A, v případě nedostatku nebo při potřebě snížení hmotnosti vystačí svítilna i s polovinou baterií. Už tak svítilna váží přes 800 gramů a není tedy zamýšlena na běžné nošení, spíše jako pohotovostní svítilna například pro kontrolu či nasvícení rozsáhlých prostorů. Velmi komfortně s ní lze nasvítit například fotbalové hřiště, i když by při dohrávání zápasu byla strana hrající proti reflektoru poněkud znevýhodněna.

Obě svítilny kromě vysokého výkonu spojuje také vysoká odolnost proti mechanickému poškození i pronikání vody. Zatímco vodotěsnost je testována podle IPX-8 a zajišťují ji kvalitně provedené vnitřní závitování a O-kroužky, mechanická odolnost staví na kvalitních materiálech a promyšleném profilu svítilny. Oba modely jsou vyrobeny z leteckého hliníku a výrazné vroubkování povrchu napomáhá nejenom jistějšímu držení, ale také pomáhá s mechanickou odolností i s odvodem tepla. Reflektor pak kryje tvrzená ultra čistá skleněná čočka, kterou je těžké poškrábat. Svítilny tak jsou použitelné i v nejtěžších podmínkách, jak dokazují i videa na stránkách výhradního dovozce. Na nich je vidět pád svítilny TK51 zamražené do bloku ledu ze čtvrtého patra či přejetí vozidlem, vše svítilna přečká a neustále svítí.

Model Fenix TK51 je prodáván za 3999 Kč s DPH, se sadou akumulátorů a nabíječkou jej lze zakoupit ve zvýhodněné sadě za 5599 Kč. Trojreflektorový model Fenix TK76 je k dispozici za 7599 Kč, se sadou akumulátorů a nabíječkou pak za zvýhodněných 8999 Kč. Oba modely jsou dostupné v internetovém obchodě Kronium.cz a u dalších prodejců značky Fenix.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

 

 

jordan release dateSneakers Nike

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme