Vyhledávací svítilna Fenix TK75 kraluje svému oboru

Svítilna Fenix TK75 3xCree XM-L U2

Praha, 15. ledna 2013 – Nová svítilna Fenix TK75 představuje špičku mezi vyhledávacími svítilnami na trhu. Svým extrémním světelným tokem se řadí mezi nejvýkonnější LED svítilny na světě, zachovává si ovšem rozměry ruční svítilny, čímž se zařazuje mezi unikáty. V kombinaci s dlouhou výdrží se tak jedná o bezkonkurenční model pro náročné uživatele.

Jedna z nejvýkonnějších svítilen od výrobce Fenix nabízí mimořádný světelný tok 2600 lumenů a dosvit přes 600 metrů (měřeno dle normy ANSI/NEMA FL 1-2009). Výjimečného výkonu je dosaženo použitím tří vysoce svítivých LED XM-L U2 od americké firmy Cree. „Svými rozměry, hmotností a především svým výkonem je ideálním kandidátem pro použití při průzkumných a záchranných operacích, pro pohyb v těžkém a nepřehledném terénu a pro všechny, kteří požadují ten nejvyšší výkon,“ uvádí svítilnu Michaela Hladíková, produktová manažerka značky Fenix v ČR.

Svítilna Fenix TK75 3xCree XM-L U2Ovládání zajišťují dva spínače ergonomicky umístěné na boku u reflektoru svítilny. První ze dvou tlačítek slouží jako vypínač, druhé tlačítko přepíná světelné režimy. Celkem lze vybírat ze šesti světelných funkcí. Čtyři režimy svícení v intenzitě 18, 400, 1100 a 2600 lumenů doplňují dva skryté zábleskové režimy – stroboskop a SOS. Na nejvyšší výkon vydrží svítilna v provozu hodinu a čtvrt, naopak na nejnižší výkon celých 200 hodin. Elektronika svítilny se stará o udržení konstantního jasu i při postupném vybíjení baterií a speciální paměťový obvod si pamatuje poslední nastavený režim i po vypnutí svítilny.

Svítilna Fenix TK75 je napájena čtyřmi lithium-iontovými akumulátory typu 18650, avšak v případě nouze se dá použít pouze se dvěma kusy, doba výdrže se tím samozřejmě úměrně zkrátí. Ke svítilně lze dokoupit přídavné díly těla na další čtyři akumulátory, což naopak výdrž prodlouží. Tyto prodlužující díly se navíc dají šroubovat do sebe a zřetězit až 3 za sebe.

Design TK75 sleduje současné trendy mezi svítilnami. Atraktivní černé tělo je doplněno reflektorem s výraznými chladícími žebry pro odvod tepla. Reflektor je navíc opatřen ochranným (úderným) ráfkem z nerezové oceli. Rozměrově je na tom TK75 proti dosavadnímu nejvýkonnějšímu modelu TK70 o dost lépe. Průměr reflektoru činí 8,75 cm (proti 10,6 cm u TK70) a délka klesla na 18,5 cm (40,5 cm u TK70). Bez baterií váží svítilna 510 gramů. „Hmotnost samotné svítilny je nižší než u TK70, což je u takto výkonné svítilny téměř neuvěřitelné,“ pokračuje v představení svítilny Michaela Hladíková a zároveň dodává, „s bateriemi je rozdíl ještě markantnější. Rozdíl mezi D monočlánky, lidově „buřty“, a li-ion akumulátory 18650 je v ruce opravdu znát.“

Standardem u svítilen Fenix je vodotěsnost dle normy IPX-8 – svítilnu lze ponořit až do hloubky 2 metrů po dobu třiceti minut. Bytelná konstrukce svítilny a použití leteckého tvrzeného hliníku rovněž zaručuje nárazuvzdornost proti pádům z výšky jednoho metru. Povrch svítilny je opatřen tvrdou anodizací typu III, která ji chrání proti poškrábání.

Maloobchodní cena svítilny je 4 799,- Kč vč. DPH a lze ji zakoupit na internetovém obchodě Kronium.cz, popřípadě u prodejců svítilen Fenix.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení sedm let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

 

 

Sportswear DesignSneakers

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme