Svítilna Fenix RC09 je nepatrná svými rozměry, ohromující svou silou

Miniaturní kapesní svítilna Fenix RC09

Praha, 20. dubna 2016 – Miniaturní nabíjecí svítilna Fenix udiví při svých rozměrech vysokým světelným výkonem 550 lumenů a dosvitem 115 metrů. Její výtečné parametry ji předurčují, aby se stala vaším světelným pomocníkem pro každou situaci.

Podobně jako sesterská svítilna RC11, také model RC09 zaujme  jedinečným, vysoce komfortním způsobem dobíjení interního akumulátoru RCR123A prostřednictvím USB kabelu s magnetickým uchycením. Kabel zapojíte do USB konektoru počítače, USB adaptéru do sítě nebo do auta. Magnetický konektor na druhém konci kabelu jednoduše přiložíte k nabíjecí plošce na svítilně, k níž se sám pevně přichytí. Toto ergonomické řešení usnadňuje manipulaci se svítilnou, navíc je tím zamezeno potenciálním problémům se zanesením běžného micro-USB portu pískem či jinými nečistotami. Magnetická je rovněž koncovka svítilny, což zvyšuje možnosti jejího praktického využití, snadno ji můžete připevnit na cokoliv železného.

Fenix RC09 je osazena prémiovou vysoce výkonnou LED Cree XM-L2 U2, kterou můžete použít hned v pěti režimech svícení. Nejvýkonnější turbo režim o 550 lumenech vám po celkovou dobu 35 minut dokonale osvětlí blízké a vzdálené okolí i ve velmi náročném terénu. Pro bezproblémový pohyb ve volné krajině plně dostačuje vysoký režim se 150 lumeny a výdrží 2,5 hodiny. Bezpečí při chůzi po krajnici silnice vám zajistí střední režim s 50 lumeny a výdrží téměř 9 hodin, který využijete také při pohybu na zahradě a orientaci v místnosti. Nízký režim o 5 lumenech dodá dostatek světla pro čtení nebo například hledání klíčů v kabelce po dobu celkem 56 hodin. Silný stroboskopický režim má především tísňový a výstražný charakter, můžete jím například odvrátit či znesnadnit bezprostředně hrozící útok při cestě domů temnými zákoutími ulic a parků.

Fenix RC09 je projektována pro použití v každé situaci, v angličtině tuhle kategorii nazývají EDC (every day carry) a právě tato svítilna je jejím špičkovým představitelem. Je malá, lehká, její nošení u sebe vás nijak nezatíží a díky její praktičnosti najde za ztížených světelných podmínek skutečně univerzální využití. Kvůli svému provedení z anodizované letecké slitiny a precizní konstrukci je také vysoce odolná, nárazuvzdorná a vodotěsná až do dvoumetrové hloubky. Kromě běžného každodenního využití doma či při cestách domů se svítilna plně uplatní při veškerých turistických výpravách, expedicích a kempování. Ke svítilně lze dokoupit celou řadu užitečných volitelných doplňků. Držákem na kolo nebo helmu z tohoto všestranného pomocníka vytvoříte výkonnou cyklosvítilnu, se speciálním popruhem na hlavu máte rázem k dispozici praktickou čelovku. Univerzálním doplňkem potom je také difuzér, kterým svítilnu proměníte ve výkonnou lucernu rovnoměrně osvětlující prostor kolem vás. Pro profesionály z řad policejních složek se nabízí možnost dokoupení stavěcího dopravního kuželu a červeného filtru.
 
O úspěchu tohoto nového modelu u zákazníků svědčí fakt, že jeho limitovaná exkluzivní edice z leštěné titanové slitiny byla záhy po svém uvedení na trh rozebrána.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Svítilna Fenix RC09 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 799 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Authentic SneakersNike KD 11

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme