Malou čelovku Fenix HL10 zdobí multifunkčnost i prestižní cena ISPO

Miniaturní čelovka Fenix HL10

Praha, 1. června 2016 – Nabídku čelovek značky Fenix rozšiřuje miniaturní univerzální model HL10, který na jedinou mikrotužkovou baterii poskytuje solidní výkon 70 lumenů a dosvit 30 metrů. Použít ji navíc můžete i coby praktickou ruční svítilnu.

V nabídce Fenixu zajisté najdete mnohem výkonnější čelovky, ale nová HL10 zaujme především miniaturní velikostí a širokými možnostmi svého využití. Porotci prestižního sportovního veletrhu ISPO nenechali její přednosti bez povšimnutí a čelovku Fenix HL10 vyhlásili nejlepším outdoorovým produktem roku v kategorii „Lightning & Energy.“ Hliníkové tělo čelovky lze z hlavového držáku snadno vyjmout a okamžitě máte v ruce světelně zdatnou ruční minisvítilnu. Na hlavě svítilny je k použití připraven praktický difuzér z tvrzeného průsvitného plastu, jehož pootočením změníte zaostřený kužel v rovnoměrně rozptýlené světlo do nejbližšího okolí. Svítilna je konstrukčně promyšlena tak, aby mohla i samostatně stát a posloužit tak jako užitečná „LED svíčka.“    

Nejsilnější režim o 70 lumenech s výdrží 1 hodinu dostačuje pro běžné večerní běžecké tréninky. Střední režim výkonu o 30 lumenech nabídne dostatek světla například pro bezpečnou chůzi po ztemnělé krajnici silnice po celkovou dobu 3 hodin a 10 minut. Nízký režim přináší až 26 hodin svícení, které využijete například pro čtení ve stanu. Maximální doby výdrže dosáhnete při použití lithiové Energizer L92, případně doporučené nabíjecí NiMH baterie, se standardní alkalickou mikrotužkovou baterií počítejte s kratší výdrží. Od kvalitních čelovek uživatelé dnes očekávají nejen obstojný výkon a výdrž, ale také odolnost a praktičnost jejich konstrukce. Fenix HL10 se osvědčí i ve skutečně náročných venkovních podmínkách. Její tělo je nárazuvzdorné a vodotěsné až do hloubky 2 metrů. Hlavový popruh je vyroben z materiálu, který při pohybových aktivitách absorbuje pot a vlhkost. Čelovkou je možno v držáku libovolně otáčet a nastavit si tak příhodný úhel svícení. Ovládání režimů svícení je díky jedinému ergonomicky umístěnému tlačítku jednoduché a bezproblémové. Praktičnost podtrhuje i její „muší“ váha pouhých 33 gramů.

Pokud se věnujete rekreačně sportu a jiným outdoorovým činnostem, tato čelovka vám bude sloužit coby věrný a spolehlivý společník při trénování těla venku po západu slunce. Turistika, kempování, vodácké víkendy, i to jsou aktivity, při kterých se Fenix HL10 plně osvědčí. Kvalitní čelovky se již také stávají běžnou součástí vybavení domácností a domů pro případ výpadku elektřiny, na autě nezávislé a spolehlivé světlo dnes s sebou také vozí většina zodpovědných řidičů. V neposlední řadě s ní díky třem barevným provedením (zlatá, fialová a černá) uděláte radost dětem či partnerce. Navíc tím přispějete k jejich bezpečí při možném pohybu venku po soumraku nebo za snížené viditelnosti. LED světlo řidiče upozorní na přítomnost chodce mnohem výrazněji než zákonem stanovený reflexní pásek, který může být navíc náhodně překrytý záhyby oblečení. Možností využití této malinké, ale výkonné čelovky je nepřeberně. Vzhledem k jejím parametrům a univerzálnosti se jako velmi zajímavá jeví také její cena.   

Všechny parametry čelovky - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Čelovka Fenix HL10 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 759 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Running sport mediaAsics x NonnativeGel-Yetitokyo HI G-TX Brown 【1203A047-250】

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme