Vítězové soutěže Czech Speleo Photo 2011 si posvítí svítilnami Fenix

Vítězná fotografie – Igor Harna "Bárova jeskyňe - Hodař"

Praha, 6. 10. 2011 – V prvním říjnovém víkendu se setkali speleologové v Srbsku, v tradiční baště jeskyňářů v Českém krasu, kde tříčlenná porota vyhlašovala vítěze Czech Speleo Photo 2011. Vítězům tři hlavních kategorií věnovala společnost ARIGA svítilny Fenix.

 

Setkání Speleologů v Českém krasu 2011 pořádal Speleologický klub Praha a Český svaz ochránců přírody Nyctalus. Vyvrcholením sobotního večera bylo vyhlášení vítězů Czech Speleo Photo 2011. Fotografie byly rozděleny do tří hlavních kategorií. První kategorií byla krasová fotografie, zaměřená na podzemí přírodního původu, kterou vyhrál pan Igor Harna s fotografií s názvem „Bárova jeskyně - Hodař“. V druhé kategorii montanistika a historické podzemí, do níž patřily fotografie z podzemních prostor a fotografie povrchových reliktů hornické činnosti, zvítězil pan Radko Tásler s fotografií „Když v podzemí prší“ a v poslední tematické fotografii týkající se speleologického portrétu, aktu či jinak atraktivního prostředí si svítilnu Fenix odnesl pan Pavol Kočiš s fotografií „Prieskum“.

Výherní fotografie - Pavol Kočiš "Prieskum"Společnost ARIGA darovala speleologům čelovky Fenix HP11, HL21 a svítilnu Fenix E21. Čelová svítilna Fenix HP11, která je v současnosti nejvýkonnější svítilnou na čtyři tužkové baterie na světě, s výkonem 277 lumenů, v turbo režimu vydrží svítit přes tři hodiny. Čelovka je k dostání i v žlutém provedení, které je vhodné pro tmavé prostory jeskyní. Voděodolnost je další z předností této čelovky, i když je vystavena silným proudům vody, do čelovky se voda nedostane. Čelová svítilna Fenix HP11 je vyrobena z vysoce odolných materiálů, pakliže s ní jeskyňář v neopatrnosti narazí do skály, svítilna se nerozbije.

 

Čelová svítilna Fenix HL21 na jednu tužkovou baterii, kterou byl obdarován další výherce foto soutěže, je vynikajícím malým společníkem. I tato čelovka je v prodeji v černé a pro jeskyňáře atraktivnější žluté barvě. Fenix HL21 má čtyři výkony režimu, přičemž v turbo režimu přináší světelný tok až 90 lumenů, který vydrží svítit něco přes dvě hodiny a dosvítí až 93 metrů. Čelovka Fenix HL21 odolá vodě do hloubky dvou metrů a nerozbije se při pádu na zem.

Ruční svítilna Fenix E21 jistě potěší i posledního výherce fotografické soutěže. Jeskyňář, který sestupuje „do díry“, by měl být vybaven dvěma funkčními svítilnami. Fenix E21 výborně poslouží jako záložní světlo. Je na dvě tužkové baterie, s dvěma režimy výkonu, na turbo režim (150 lumenů) vydrží svítit přes dvě hodiny a na nižší režim (48 lumenů) svítí jedenáct hodin. Svítilna Fenix E21 je vodotěsná do hloubky 2 metrů a nárazuvzdorná při pádu z jednoho metru.

Výherce s Fenixem Druhý ročník speleologické fotografie se vydařil, sešlo se více než padesát soutěžních fotografií. Fotografie posuzovala odborná porota složená ze tří porotců. Předsedou letošního ročníku se stal Zdeněk Motyčka, významný český speleofotograf a předseda České speleologické společnosti. Členství v porotě dále přijali paní Soňa Karbusická, šéfredaktorka časopisu Československá fotografie, a pan Ivo Fišer, který předsedal prvnímu ročníku Czech Speleo Photo.

Svítilny, které vyhráli soutěžící speleologické fotografie, si můžete prohlédnut na webu www.svitilny-fenix.cz. Vítězné fotografie budou vystaveny na webu www.czechspeleophoto.cz.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. ( www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení pět let.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty, speleology a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium

latest jordan Sneakersスニーカーの検索一覧【新着順】

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme