Svítilna pro cyklisty není jen světlo na kole

Cyklosvítilna Fenix BT20

Praha, 4. února 2013 – Mezi samozřejmou součást cyklistické výbavy patří také svítilna. Jenže vybrat si tu pravou v široké nabídce není nic jednoduchého. Svítilna na kolo musí splňovat řadu často protichůdných parametrů. Musí být dostatečně lehká a přitom odolná. Měla by svítit daleko a přitom do stran. Ale hlavně musí vydržet dlouho a dobře svítit. Existuje řada kompromisů, ale jen dvě skutečné možnosti: Fenix BT10 a Fenix BT20.

Obě svítilny jsou vybaveny systémem Dual Distance Beam, který zajišťuje optimální rozprostření světla pro jízdu na kole. Hlavní kužel světla je vytvářen speciálně navrženým reflektorem a dosvítí až do vzdálenosti 156 metrů. Sekundární (široký) kužel paprsků dotváří čočka, která je v horní části vybroušena tak, že světlo směřující nahoru láme a usměrňuje naopak dolů. Vzniká tím kužel plynule osvětlující celý prostor před jízdním kolem a to i v místech, kam běžně prodávané cyklistické svítilny nedosáhnou.

Kick France 2013Chytrý design držáků umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na řidítka nebo helmu bez použití nářadí, držák navíc umožňuje i plynulé nastavení směru svícení. Uchycení na řidítka i helmu je součástí balení.

Baterie jsou umístěny v odděleném pouzdře, které lze pomocí suchých zipů jednoduše připevnit na rám kola. Zájemci si mohou dokoupit hlavový popruh a používat svítilnu i bez helmy jako čelovku. Skvěle poslouží například při in-line bruslení, běhu v náročném terénu či jízdě na běžkách. Svítilny jsou vyrobeny ze slitiny leteckého hliníku typu T6 a nárazuvzdorného plastu, takže bez potíží přežijí nešetrné zacházení. Jsou voděodolné dle standardu IPX-6, zvládnou ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů.

Svítilna Fenix BT20 přináší světelný tok až 750 lumenů (ANSI), k napájení je možné použít dva li-ion akumulátory typu 18650 nebo čtyři lithiové CR123A baterie. Energie v bateriích postačí až na 20 hodin svícení (v závislosti na nastavené intenzitě). Světelným zdrojem je modernější bílá dioda Cree XM-L. Cyklo svítilna Fenix BT10 přináší světelný tok až 350 lumenů (ANSI) ze čtyř tužkových AA baterií. Zde je použita výkonná LED Cree XP-G. Obě diody svítí teplejším odstínem světla (neutral white), výhodou tohoto odstínu je přirozenější a kontrastnější podání barev v terénu.

Zatímco Fenix BT10 lze doporučit všem cyklistům, kteří chtějí používat běžné tužkové baterie a spokojí se s menším dosvitem, svítilna Fenix BT20 nabídne nadstandardní světelný výkon, vyžaduje však napájení li-ion články 18650 nebo bateriemi CR123A.

Svítilny lze zakoupit v internetovém obchodě Kronium.cz a v síti prodejců Fenix. Maloobchodní cena svítilny BT10 činí 1999 Kč, Fenix BT20 lze pořídit za 2499 Kč včetně DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení sedm let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Best Sneakers2020 Nike nike dunks rainbow edition black friday night Mid GS "Pink Quartz" 555112-603

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme