Cryptalloy: Bezkontaktní platební karty a doklady budou bezpečné.

Obal Cryptalloy na platební kartu

Praha, 7.11.2011 – Na český trh vstupuje Cryptalloy, špička v zabezpečení dokladů, platebních karet a jiných identifikátorů vybavených bezdrátovými a bezkontaktními technologiemi. Jednoduchý způsob, jakým zajistit přístup k datům na těchto kartách pouze oprávněným uživatelům, představují pouzdra ze speciální slitiny, která jednoduše nepustí radiové signály ani ven, ani dovnitř pouzdra.

S příchodem bezkontaktních platebních karet vybavených technologií NFC a českých cestovních pasů s RFID čipem (tzv. biometrické pasy), se vystavují jejich držitelé rostoucímu nebezpečí vyzrazení osobních údajů, i potenciální finanční ztráty. Už nestačí poučky, jako “nepsat si PIN na kartu”, je třeba aktivně chránit takové karty a doklady proti útočníkům. Jenže, jak?

Pouzdro Cryptalloy na dvě platební kartyCryptalloy je na tuto delikátní otázku velmi dobrou odpovědí. Folie ze zvláštní slitiny dokáže maximálně odstínit rádiové vlny na běžně používaných vlnových délkách už při velmi malé tloušťce. Zatímco obvyklá pouzdra z hliníku či mědi nejsou pro RFID či NFC větší překážkou, slitina Cryptalloy bezpečně obě technologie odstíní a jejich radiové signály nepropustí.

 

Přehled frekvenčních pásem, která Cryptalloy bezpečně blokuje:

Frekvenční pásmo

Blokuje

Časté použití

125 / 134kHz

Ano

 Přístupové klíče, identifikační karty

13,56 MHz

Ano

 Biometrické pasy (e-pasy), přístupové karty

433 MHz

Ano

 Doprava, ochrana proti zcizení

868 MHz

Ano

 Parkovací systémy, mýtné systémy

915 MHz

Ano

 Automobilový průmysl

2,54 GHz

Ano

 Logistika, identifikace osob

 

Pouzdro na biometrický pas a OpenCard s CryptalloyV Česku jsou již dnes bezkontaktní technologií vybaveny karty jako pražská OpenCard, Plzeňská karta, cestovní pasy, mnoho klubových, přístupových nebo identifikačních karet a nově i platební karty MasterCard® PayPass™ a Visa payWave™ vydávané Českou spořitelnou, Citibank a dalšími bankami. Rychle se rozšiřující trh zařízení, které využívají bezdrátové identifikační technologie, znamená šanci pro útočníky, kteří se pokoušejí systémy obejít a odcizit osobní data. Pro většinu uživatelů přitom není jednoduchá cesta, jak se bránit, protože karty ani doklady vybavené RFID nijak viditelně nesignalizují, že se někdo pokouší z nich číst data, můžete jen věřit jejich vydavateli, že to není možné jinak, než jím dodávanou technikou. Četné průniky a demonstrace ovšem ukazují, že tak jednoznačné to není a lépe, než slepě věřit, je pojistit se. S Cryptalloy je jednoduché určit, kdo a kdy bude mít přístup k vašim datům či penězům, protože pro bezkontaktní přečtení je třeba kartu nebo doklad z pouzdra vytáhnout.

Pouzdro na biometrický pas s CryptalloySpolečnost ARIGA, která na český trh Cryptalloy dodává, má v nabídce jak pouzdra pro platební karty, tak pro české cestovní pasy. Pouzdro ochrání nejenom před radiovými slídily, ale i před opotřebením. Pro fajnšmekry jsou k dispozici i kožené peněženky, v nichž je vložena cryptalloy fólie a chrání celý obsah peněženky včetně všech dokladů a karet v ní. Pro firmy je pak připravena zakázková speciální varianta pouzder na platební a identifikační karty, které mohou být potištěny libovolným logem a sloužit tak jako praktické dárky obchodním partnerům či klientům.

Kompletní sortiment ochranných obalů a pouzder je k dispozici i v internetovém obchodě www.cryptalloy.cz.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je distributorem stínících folií značky Cryptalloy pro český a slovenský trh. Dlouhodobě se zaměřuje také na poradenství v oblasti bezpečnostních a vysokovýkonných LED svítilen pro všechny typy zájemců včetně profesionálních složek jako jsou bezpečnostní agentury, záchranáři, policie, hasiči a armáda. Rozšířením sortimentu o Cryptalloy vychází vstříc častým přáním o zvýšení  “osobní datové bezpečnosti”. Online prodej je k dispozici na www.cryptalloy.cz.

O značce Cryptalloy

Německá firma Kryptronic je výrobcem precizních optických a optomechanických částí se širokými možnostmi pokovení, ale také producentem bezpečnostní fólie Cryptalloy. Speciální slitina již při tloušťce 0,1 mm zabraňuje pronikání radiového signálu užívaného v bezkontaktních rádiových čipech jako RFID nebo NFC. Je proto vhodná k výrobě pouzder, které odstiňují bezdrátové čipy od nepovoleného čtení, přidává tak další rozměr bezpečnosti bezkontaktních identifikačních technologií, používaných stále častěji i v Česku, například v biometrických cestovních pasech, OpenCard, Plzeňské kartě nebo platebních kartách. Fólie Cryptalloy prošla testy německé zkušebny SGS-TÜV a švýcarského komunikačního úřadu Bakom.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: infocryptalloy.cz
web: http://www.cryptalloy.cz

spy offersAir Max 270 Men

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme