Nová čelovka Fenix s unikátní konstrukcí zaujme výkonem i variabilitou

Čelová svítilna Fenix HP25

Praha, 3. června 2013 – Na začátku června přichází na český trh nová čelovka Fenix HP25. Díky unikátní konstrukci se dvěma reflektory nabídne jedinečný světelný komfort s dalekým dosvitem a plynulým širokým kuželem na blízko. Světelným výkonem se jedná o nejsilnější čelovku na tužkové baterie na trhu.

Čelovka Fenix HP25 disponuje dvěma reflektory s moderními LED Cree XP-E R4 (každá o výkonu 180 lumenů) a její celkový světelný tok činí 360 lumenů (měřeno dle normy ANSI/NEMA FL 1-2009). Dvě nezávislé LED v odlišně tvarovaných reflektorech umožní uživatelům uzpůsobit světelný kužel pro svícení jak do dálky (až 153 metrů), tak na blízko.

Hlavní předností této čelovky je široká škála možností nastavení. U každého z reflektorů lze vybírat ze čtyř režimů svícení, které je možné libovolně kombinovat. Ovládání je řešeno pro každý reflektor zvlášť, tlačítkem na horní straně těla. Čelovka je díky tomuto unikátnímu systému vhodná pro noční outdoorové aktivity, sportovce, do podzemí, pro rybáře a mnohé další.

Při zapnutí jednoho z reflektorů na nejvyšší výkon vydrží čelovka svítit téměř pět hodin. Při zapnutí obou reflektorů výdrž poklesne na necelé dvě a půl hodiny. Nejdelší doba provozu je udávána až 220 hodin při nejnižším výkonu reflektoru na blízko. Kombinací světelných režimů lze pak výdrž různě uzpůsobovat aktuálním potřebám. Reflektor pro svícení do dálky má režimy v intenzitách 45, 90 a 180 lumenů, ty jsou doplněny SOS blikáním, které reflektor na blízko nahrazuje stálým „Eco“ módem se čtyřmi lumeny.

Napájení obstarávají čtyři tužkové baterie umístěné v pouzdře na zátylku. Ty lze použít jak jednorázové, tak nabíjecí. Na výrobu byla použita lehká pevná slitina hliníku T6 a odolný plast. Bez baterií váží čelovka 183,5 gramu. Širokou škálu využití v přírodě podtrhuje nárazuvzdornost a voděodolnost dle standardu IPX-6. Déšť, sníh nebo jiné rozmary počasí nečiní čelovce žádný problém.

Elektronika svítilny obsahuje inteligentní paměťový obvod, takže si čelovka po vypnutí pamatuje poslední nastavený režim. Digitální regulace pak zajišťuje stále stejný jas i při postupném vybíjení baterií.

Maloobchodní cena čelovky Fenix HP25 je 1 799,- Kč a lze ji zakoupit v síti prodejců Fenix a na internetovém obchodě Kronium.cz.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení sedm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Best SneakersNIKE HOMME

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme