Fenix HP15: Nejsilnější LED čelovka na tužkové baterie je tu

Čelová svítilna Fenix HP15

Praha, 21. listopadu 2013 – Přichází čas temných večerů a dlouhých nocí a v takových chvílích, pokud nechcete slevit ze svých aktivit, je zapotřebí spolehlivý zdroj světla. Renomovaný výrobce svítilen Fenix na podzimní a zimní sezonu připravil inovovanou čelovku pod označením Fenix HP15. Oproti svému předchůdci HP11 nabízí podstatně vyšší světelný výkon 500 lumenů a dosvit až 172 metrů. Je tak nejvýkonnější čelovkou na tužkové baterie na světě a nabídne dostatečný výkon nejenom v běžných podmínkách nočních toulek přírodou, ale i při nočním lyžování, cyklistice v náročném terénu či při speleologii.

Právě připravenost na náročné podmínky, univerzalita a vysoký výkon jsou hlavními znaky Fenix HP15. Při použití v otevřené přehledné krajině ocení uživatelé soustředěný paprsek světla s dosvitem až 172 metrů. Jenže stačí vstoupit do lesa, kde je naopak potřeba mít přehled o okolí úzké klikaté cestičky. V takovém momentě lze jediným pohybem zaklapnout standardně dodávaný difuzér, který z paprsku světla udělá široký kužel osvětlující prostor cestičky a bez zastavení můžete pokračovat v cestě.

Čelová svítilna Fenix HP15Podobných chytrých triků má svítilna Fenix HP15 celou řadu. Ne každému je třeba příjemné mít na hlavě připevněný blok čtyř AA baterií, který i s bateriemi váží zhruba 160 gramů. Pouzdro s bateriemi lze snadno z hlavového popruhu sundat a pomocí prodlužovacího kabelu umístit do kapsy nebo do batohu. V teplé kapse jsou navíc baterie lépe chráněny proti zimě, díky čemuž lze čelovku využívat i při běžeckém lyžování, skialpinismu či mushingu. Pro napájení lze použít všechny dostupné typy tužkových AA baterií, ať už jednorázových či nabíjecích.

Světelný tok 500 lumenů svítilně zajišťuje nejnovější výkonná LED Cree XM-L2. Energie v bateriích vystačí na 2 hodiny svícení v nejvyšším režimu. K dispozici je šest výkonnostních úrovní, přičemž nejslabší čtyřlumenový režim je k dispozici přes 200 hodin. Režimy stálé intenzity doplňuje SOS mód.

Pro optimální nastavení směru svícení lze čelovku v držáku naklápět. V horní poloze navíc výstupek na držáku čelovky chrání spínač proti náhodnému zapnutí při přepravě. Až budete chtít svítilnu používat, stačí svítilnu vyklopit tak, aby chránič nebránil k přístupu ke spínači a můžete svítilnu ovládat stejně, jako jste doposud byli zvyklí.

Všechny přednosti rodiny Fenix si čelovka HP15 zachovává. Od nárazuvzdornosti a odolnosti proti stříkající vodě, přes jednoduché a praktické balení i ovládání, až po vysokou kvalitu provedení a celkovou spolehlivost.

Čelovka Fenix HP15 je dostupná v internetovém obchodě Kronium.cz a dalších prodejců Fenix za cenu 1999,- Kč včetně DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení sedm let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Buy SneakersKopačky na fotbal

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme