Zdokonalená cyklistická svítilna Fenix BC21R V2.0 je ideálním spojencem nočních jezdců

Nabíjecí cyklistická svítilna BC21R V2.0

Praha, 26. října 2019 - Svítilna BC21R V2.0 přichází na pomoc všem cyklistům, kteří se musejí na cestách občas potýkat s horší viditelností. Vylepšená verze poskytuje mohutnější světelný tok 1000 lumenů, delší dosvit 145 metrů a rychlejší nabíjení akumulátoru prostřednictvím konektoru USB-C. Je také vybavena modernějším držákem.  Nechybí jí ani další cenné vlastnosti, které se u cyklistických světel značky Fenix již staly standardem, například speciálně tvarovaná optika, teplejší odstín světla, odolnost proti pádu a prudkému dešti. 

V reflektoru je instalována dioda XM-L2 T6 od amerického výrobce Cree, která dokáže vystupňovat světelný výkon od 50 až do 1000 lumenů. Je tedy možné s ní jet i v absolutní noční tmě, když lampy veřejného osvětlení zůstanou kdesi za lesem. Tehdy přijde vhod i teplejší odstín světla (neutrální bílá, 4000 - 5000 Kelvinů), ve kterém všechny přírodní překážky uvidíme v kontrastnějších a přirozenějších barvách. 

Nová verze svítilny BC21R pamatuje na delší cesty po setmění. Může dosáhnout výdrže až 30 hodin a digitální regulace udržuje konstantní jas, takže světlo neslábne, při větším vybití akumulátoru se jen přepne na nižší stupeň. 

Tento model také využívá osvědčenou technologii dvojího směrování světla, „Dual Distance Beam System“, který vytváří světelné kužele dva. Směrem do dálky umožňuje dosvit až 145 metrů, kdežto sekundární široký kužel se láme směrem k zemi. Cyklista tedy nejen vidí na dostatečnou vzdálenost, ale má i plynule a široce osvětlenou vozovku bezprostředně před jízdním kolem, ve větším rozsahu, než běžné cyklistické svítilny dokážou. 

Lithium-iontový akumulátor 18650, který je součástí výbavy, má oproti předchozí verzi i větší kapacitu, 2600 mAh. Navíc se dobíjí prostřednictvím konektoru novějšího typu USB- C, který je oboustranný a umožňuje rychlejší nabíjení. Akumulátor není vestavěný, dá se kdykoli rychle vyměnit, a kdo potřebuje dosáhnout ještě delší výdrže, může si například dokoupit akumulátor s kapacitou 3500 mAh. V případě nouze lze do svítilny vložit i dvě jednorázové lithiové baterie CR123A. 

K přednostem nového modelu patří také zdokonalený držák s pogumovanou konstrukcí. Jeho rychloupínací mechanismus neumožňuje jen rychlou montáž a demontáž světla bez použití nářadí, přidržuje také světlo pevněji, aby se netřáslo ani při jízdě v nerovném terénu. Dá se použít na běžné průměry řídítek 22 až 35 milimetrů. 

Odolnost svítilny je testována vůči stříkající vodě ze všech směrů a její voděodolnost a prachotěsnost splňuje standard IP66. Lze s ní tedy bez problémů jezdit i v lijáku či sněžení. Pády svítilny či celého kola světlo také příliš neohrozí, tělo je zhotoveno z pevné slitiny hliníku a nárazuvzdorného plastu.

Model Fenix BC21R V2.0 je cennou součástí moderní cyklistické výbavy. Snadno ho sundáme z řídítek a pak může sloužit i jako výkonná ruční svítilna, která se uplatní při údržbě kola a táboření. Disponuje i režimem signálního blikání, nechybí jí ani indikační dioda, která ukazuje stav nabití či vybití akumulátoru. Hodí se pro všechny situace, kdy cyklistu zastihne tma - při dojíždění do práce v obdobích, kdy ubývá denního světla, při nočních trénincích i na vytrvalostních závodech. Typ BC21R úspěšně prošel i ohněm letošního extrémního závodu Race Across America. Náš ultracyklista Daniel Polman s ním jel dnem i nocí téměř 5000 kilometrů, od břehů Pacifiku přes hory a pouště až k břehům Atlantiku.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí cyklistická svítilna BC21R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1999 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz
latest jordansM2k Tekno

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme