Vydejte se pod hladinu se světlem od Fenixu

Fenix SD10

Praha, 14. října 2014 ‒ Novinku v katalogu značky Fenix oceníte jak při rekreačním, tak i technickém potápění. S LED svítilnou Fenix SD10 s maximálním světelným tokem 930 lumenů můžete zamířit až do stometrové hloubky.

Potápěčská LED svítilna Fenix SD10 splňuje veškeré požadavky kategorie tzv. záložních světel, od kterých se očekává především kompaktnost, odolnost, dlouhá výdrž a minimální nároky na údržbu. Dle zkušeností potápěčů, kterým byla svítilna poskytnuta k testování, tuto kategorii svým výkonem, funkčností a praktičností překračuje. Techničtí potápěči ocenili její výkon ve sladké vodě se zhoršenou viditelností, v případě ponorů v čisté a slané vodě by jí namísto mohutných potápěčských lamp neváhali využít i coby svítilnu hlavní. V tomto ohledu je díky svým malým rozměrům vhodná například k průzkumu vraků a kaveren. Samozřejmostí je potom využití SD10 coby univerzální svítilny pro rekreační potápění. Svítilna je vybavena ochranou proti přehřátí, proto jí potápěči mohou bez obav používat také na souši, např. při přípravách před nočními ponory. V případě užití na suchu ocení její dosvit až 300 metrů.

Fenix SD10Fenix SD10 disponuje třemi režimy svícení – nejvyšší z nich, poskytující světelný výkon 930 lumenů, vám poslouží po dobu půldruhé hodiny nepřetržitého svícení, střední režim o 385 lumenech zvládne svítilna vydávat po dobu 4 hodin, nejnižší režim se stále ještě slušným výkonem 110 lumenů je výrobcem garantován po dobu celých 14 hodin svícení. Kladné body mezi testovacími potápěči sklízelo spolehlivě fungující přepínání jednotlivých režimů otáčením spodní části svítilny, při ponorech spolehlivě funguje také druhý způsob ovládání režimů prostřednictvím prudkého potřesení svítilnou, případně poklepáním jejího těla například o ruku nebo koleno. Nechtěné demontáži svítilny při jejím ovládání pod vodou zabraňuje spolehlivé jištění šroubkem. Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, její povrch prošel tvrdou anodizací typu III, která omezuje poškrabání zevnějšku. Při používání Fenix SD10 se tak nemusíte obávat nadměrného otlučení jejího povrchu v jeskyních nebo poškození těla jemným pískem. Lichoběžníkové závity jsou vysoce odolné vůči opotřebení a jejich utěsnění zajišťují dvojité o-kroužky.

Svítilna SD10 je osazena nejmodernější LED XM-L2 T6 americké firmy Cree s teplejším odstínem světla (tzv. neutrálně bílou), které přináší přirozenější a kontrastnější podání barev. K napájení lze použít použít jeden li-ion akumulátor typu 18650 nebo dvě 3V lithiové CR123A baterie, které najdou uplatnění v lokalitách, kde nemáte možnost akumulátor dobíjet. Hladký parabolický reflektor poskytuje perfektní světelný kužel, tvrzená ultra čistá skleněná čočka je opatřena antireflexním povrchem. Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix SD10 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 2.799,- Kč s DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

buy shoesAir Jordan 1

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme