Univerzální nabíječky Fenix ARE-A2 a ARE-A4 si rozumějí s širokou paletou akumulátorů

Univerzální nabíječky Fenix ARE-A2 a Fenix ARE-A4

Praha, 28. dubna 2019 - V domácnosti i na pracovištích se dnes schází pestrá směsice nabíjecích baterií různých rozměrů, chemií, kapacit i stavu nabití. Proto přijde vhod, když můžeme sáhnout po všestranné nabíječce a libovolně do ní vkládat akumulátory lithium-iontové, nikl-metal hydridové i nikl-kadmiové. Dvoukanálová nabíječka Fenix ARE-A2 a její čtyřkanálová „kolegyně“ Fenix ARE-A4 dovedou automaticky rozeznat typ akumulátoru a zvolit optimální nabíjecí algoritmus. Můžeme jim svěřit tužkové i mikrotužkové NiMH baterie, Li-on akumulátory mnoha velikostí, a to včetně nejnovějších rozměrů 21700 a 20700.

Univerzální nabíječka Fenix ARE-A2 disponuje dvěma nezávisle napájenými sloty. To znamená, že i když do ní vložíme jeden Li-ion a jeden NiMH článek, jeden téměř vybitý, druhý jen napůl, nepředstavuje to žádný problém. Ale obzvlášť ARE-A2 oceníme, když používáme svítilny napájené dvojicí baterií, např. cyklistickou BC30 nebo taktickou TK35 XHP35. Za 4 hodiny můžeme naráz dobít oba Li-ion akumulátory 18650 s kapacitou 3500 mAh, mají-li kapacitu 2600 mAh, již za 3 hodiny.

Nabíječka Fenix ARE-A4 nám může být dvojnásob užitečná. Dokáže nabíjet až čtyři baterie (u velikostí 26650, 22650, 25500 a C pojme jen dvě). Její služby uvítáme zejména u vysoce výkonných svítilen TK75 4xCree XHP35 HI nebo FD65, k nimž potřebujeme akumulátory čtyři. Ale stejně jako u ARE-A2 se může v této čtyřkanálové nabíječce sejít sestava „každý pes jiná ves“, v každém slotu probíhá nabíjení samostatně. Co se týče rozměrů, ARE-A4 je o 29 mm širší a o 87 g těžší. Jinak je výbava obou modelů shodná.

Obě nabíječky pracují v algoritmu CC/CV. Znamená to, že nejdříve nabíjejí v režimu konstantního proudu (Constant Current – CC, u těchto modelů je hodnota nabíjecího proudu 1000 mA). Jakmile baterie dosáhne horního mezního napětí, přepnou do režimu konstantního napětí (Constant Voltage – CV), hodnota proudu postupně klesne na minimum a nabíjení se ukončí.

ARE-A2 a ARE-A4 jsou chráněné proti zkratu, opačnému vložení baterií a díky efektivnímu odvodu tepla také proti přehřátí nabíjecí elektroniky. Podporují vstupní střídavé napětí (100 - 240 V) i stejnosměrné napětí (12 - 24 V). Můžeme je tedy připojit nejen na síť, ale také - po přikoupení autoadaptéru ARW10 - do zásuvky cigaretového zapalovače v automobilu či na lodi.

Jednotlivé kanály nabíječek jsou také nezávisle monitorované. Na podsvíceném indikačním LCD displeji se nám zobrazí typ vloženého akumulátoru a můžeme sledovat průběh nabíjení u každé baterie zvlášť. Tlačítkem volíme zobrazovaný údaj: napětí baterie (V), nabíjecí proud (mA), nebo doba nabíjení (hod a min).

V těchto „občerstvujících stanicích“ Fenixu může obnovit energii celá řada velikostí Li-ion akumulátorů s nominálním napětím 3,7 V/3,6 V a NiMH či NiCd baterie velikosti AA, AAA a C. Novinkou je zde možnost nabíjet také Li-on akumulátory velikosti 21700 a 20700, jejichž použití se z automobilového průmyslu rozšiřuje na další oblasti včetně napájení svítilen. Jejich obvyklá kapacita je 4800 mAh u typu 21700 a 4250 mAh u typu 20700. Vykazují tedy větší objemovou energetickou hustotu (počet Wh/l) než rozměrnější akumulátory typu 26650, ovšem svou větší délkou a průměrem nepasují do doposud vyráběných nabíječek. Oba představované modely Fenixu, ARE-A2 a ARE-A4, jsou jedny z prvních na trhu, které jsou s těmito akumulátory kompatibilní - univerzálnost obou nabíječek tak dosahuje vysokého stupně. S nastupujícím trendem se můžeme těšit na nové, výkonnější ruční svítilny, které si mohou uchovat kompaktní palcový průměr, a s těmito nabíječkami již budeme na přicházející změny připraveni.

Nabíječky Fenix ARE-A2 a Fenix ARE-A4 jsou dostupné v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 699 Kč (ARE-A2) a 1159 Kč (ARE-A4) včetně DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětelní přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:

Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


Sportswear free shippingTHE SNEAKER BULLETIN

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme