Trpasličí baterka Fenix E18R V2.0 překvapivě zazáří jako světlice

Nabíjecí kapesní svítilna E18R V2.0

Praha, 2. 7. 2022 - Nová verze mini-baterky E18R  dostala do výbavy modernější diodu, vyšší výkon a nabíjení přes USB-C konektor. Výsledkem je miniaturní a zároveň „nadupaná“ svítilna pro Every Day Carry, tedy je ideální pro každodenní nošení. Délkou nedosahuje ani 7 cm, ale dokáže překvapit i oslnivým stroboskopem a dosvitem 146 metrů. Disponuje širokým rozpětím od úsporného módu až po turbo režim s krátkodobým výkonem 1200 lumenů. Díky oboustranné sponě a velmi malým rozměrům může být neustále po ruce.

Dobíjecí kapesní svítilna Fenix E18R V2.0 je vybavená špičkovou LED Luminus SST-40. Dovede vyvinout světlo různé intenzity, třeba jen s hodnotou 1 lumenu, což postačí např. na osvětlení stanu. Tento režim zvaný moonlight se dá přirovnat světlušce, která nijak neruší ostatní spící osoby a má při tom výdrž 200 hodin. Při zvýšené potřebě orientovat se za špatné viditelnosti či v náročném terénu se dá světelný výkon vystupňovat až na extrémních 1200 lumenů. Tento režim je omezený ochranou proti přehřátí nastavenou na 60 °C, protože drobné rozměry svítilny nedovolují dlouhodobé chlazení. Ale v nouzové situaci tak silné světlo postačí i krátkodobě.

Navíc je k dispozici také stroboskop, což u malých kapesních či klíčenkových svítilen nebývá běžné. V kritické situaci či při náhlém ohrožení je možné použít silné pulzující světlo, které dezorientuje útočníka nebo vyšle nouzový signál na velkou vzdálenost. Tento cenný pomocník se vejde všude a váží jen 56 gramů včetně baterie.

Za své úsporné rozměry vděčí tato nová baterka technickému zdokonalení, které se již osvědčilo u nejednoho modelu Fenixu. Speciální supertenký kolimátor s výškou pouhé 3 milimetry významně zkracuje délku svítilny a v souhře s diodou vysílá světelný kužel až na vzdálenost 146 metrů. 

Li-ion akumulátor RCR123A/16340 s kapacitou 700 mAh je uzpůsoben pro větší vybíjecí proud, a proto dokáže zabezpečit vyšší proudový odběr této svítilny v nejvyšším režimu. Dá se interně nabíjet přes moderní symetrický konektor USB-C, a to prostřednictvím jakéhokoli USB zdroje, např. notebooku, powerbanky či USB zdroje v autě. Při plném vybití se dobije cca za 80 minut. Alternativně lze použít i jednorázovou lithiovou baterii CR123A. 

I když model E18R působí subtilně, vůbec není křehký. Tělo svítilny je vyrobené z leteckého tvrzeného hliníku a povrch je upravovaný tvrdou anodizací III. typu. Odolává tedy pádům, nárazům i povrchovému poškrábání. Baterka je vodotěsná a prachotěsná podle standardu IP68. 

Nabíjecí svítilna E18R V2.0 má také magnetickou koncovku, takže při práci ji stačí připevnit na kapotu, futro, těleso topení či na cokoli železného a rázem se tím uvolní obě ruce. Díky oboustranné kovové sponě se snadno připne na náprsní kapsu či na kšiltovku, kde nahradí čelovku. Také je možné ji postavit na rovný podklad jako svíčku. Nikdy nezabere mnoho místa v kapse, v batohu, v kabelce. Kdo by si na baterku při odchodu z domu nevzpomněl, může ji nosit jako přívěsek na klíčích a bude mu k dispozici vždy a všude. Při večerní procházce se psem, při nenadálé závadě u auta, při hledání pojistek ve tmě nebo při čtení jízdního řádu na noční zastávce. Je to ideální dárek pro věkově i profesně široké spektrum uživatelů.  

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí kapesní svítilna E18R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1599 Kč s DPH.Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

 

 

 


Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme