Temnotám vstříc vyplouvá vlajková loď světelné flotily Fenix

Nabíjecí svítilna Fenix RC40 6xCree XM-L2

Praha, 24. února 2016 – Nová nabíjecí svítilna Fenix RC40 ztělesňuje pokrok, kterého je aktuálně dosaženo v LED technologiích. Neuvěřitelný světelný tok 6000 lumenů a dosvit téměř tři čtvrtě kilometru z ní dělá jednu z vůbec nejvýkonnějších ručních svítilen na trhu. Nejen díky svému mohutnému světelnému kuželu neunikne pozornosti profesionálů.

Ještě před několika málo lety patřil takový výkon v těle ruční svítilny do říše snů. Díky šesti vysoce výkonným LED Cree XM-L2 U2 s účinností až 180 lm/W a internímu lithium-iontovému akumulátoru nyní můžete tenhle světelný kanón o hmotnosti pouhých 1,23 kilogramu sami držet v ruce. Svítilna je vyrobena z hliníkové slitiny, která prošla tvrdou anodizací. Díky tomu je vysoce odolná, samozřejmostí je vodotěsnost do dvoumetrové hloubky i nárazuvzdornost. Vzhledem k těmto parametrům budete mít oprávněný pocit, že při sobě máte skutečnou světelnou zbraň.

Pozornost na ní bude upřena především z řad policistů, ostrahy objektů, záchranářů, speleologů a horské služby. Ti při záchranných a pátracích akcích nebo průzkumu těžkého terénu potřebují vysoce výkonný, lehce přenosný a spolehlivý světelný zdroj. A tyto požadavky svítilna RC40 beze zbytku splňuje. Úderný ráfek z nerezové oceli je v případě této konkrétní svítilny navíc skutečně odrazujícím a hrozivým nástrojem. Nemusíte ovšem být přímo profesionálem v uniformě, abyste svítilnu náležitě ocenili, vysoké nároky na mobilní osvětlení mají například také majitelé rozsáhlých pozemků, které vyžadují pravidelnou kontrolu. Své místo si najde ve výbavě kastelánů hradů a zámků nebo třeba správců rybářských revírů a sádek.

Svítilna disponuje celkem sedmi konstantně regulovanými režimy výkonu včetně výstražného stroboskopu a SOS. Šestidílný hladký parabolický reflektor vytváří světelný kužel s výjimečným dosvitem až 730 metrů. V nejvyšším režimu 6000 lumenů, kterým dokonale pokryjete světlem okolí do vzdálenosti mnoha set metrů, vydrží svítit celkem 1 hodinu. Nejnižší režim s 45 lumeny vám dostatečně poslouží pro osvětlení menších interiérů a spolehnout se na něj můžete po dobu 125 hodin. Intenzitu světla lze snadno a pohodlně měnit prostřednictvím systému dvou spínačů.

Napájení zajišťuje interní akumulátor s kapacitou 57,7 Wh (7800mAh, 7,4V), který se nabíjí přímo ve svítilně. Součástí balení je nabíječka do elektrické sítě 110 - 230 VAC a nabíječka do auta 12 VDC, koncovka svítilny je opatřena signalizací aktuálního stavu nabití akumulátoru a USB výstupem. Ten kromě napájení svítilny rozšiřuje možnosti jejího použití coby powerbanky pro nabíjení mobilu, GPS navigace a další přenosné elektroniky.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix RC40 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 9 999 Kč včetně DPH

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

trace affiliate linkMens Flynit Trainers

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme