Taktická svítilna Fenix PD36R je dokonalou syntézou výkonnosti, odolnosti a kompaktních rozměrů

Taktická nabíjecí svítilna PD36R

Praha 17. listopadu 2019 - Nová nabíjecí svítilna Fenix PD36R rázem zaujala čelné místo v sérii PD, která kombinuje excelentní světelný výkon s malými rozměry vhodnými i pro profesionální nasazení. Ke špičkovým parametrům tohoto modelu patří nejen světelný tok 1600 lumenů a dosvit 283 metrů, ale také je vybaven akumulátorem nové generace i modernějším nabíjecím konektorem USB-C. Díky snadnému a rychlému ovládání koncovým spínačem mohou svítilnu dobře využít bezpečnostní složky, nicméně její odolnost a ideální velikost do ruky ocení i široké spektrum dalších náročných uživatelů.

Taktická svítilna Fenix PD36R může někomu tvarem připomínat doutník, jinému zas dynamitovou patronu. Případně malé torpédo, nenápadné, ale obrněné a schopné vyslat silný svazek paprsků. Jejich zdrojem je dioda Luminus SST-40, která dovede vyvinout světlo o síle až 1600 lumenů. Podle potřeby můžeme využít celkem šest výkonnostních režimů včetně stroboskopu. Při nejnižší zvolené intenzitě 30 lumenů lze dosáhnout výdrže 115 hodin, tedy 5 dnů nepřetržitého svícení. Hladký parabolický reflektor umožňuje dosvit až 283 metrů. Elektronika svítilny reguluje napájecí proud, aby se udržoval stabilní, konstantní výkon i při postupném vybíjení baterie.

S příchodem modelu PD36R je spojena ještě jedna premiéra, ve světě svítilen Fenix se představuje Li-ion akumulátor typu 21700. Tento energetický článek, doposud využívaný hlavně v autoprůmyslu, netrpí paměťovým efektem ani samovybíjením, má kvalitní parametry bezpečnosti i životnosti a především disponuje výrazně větší kapacitou 5000mAh. Nabíjí se přímo ve svítilně, není tedy nutné vlastnit nabíječku, která je kompatibilní s jeho rozměry. Naopak, uživatelům se nabízí unikátní tandem konektoru USB-C a vyššího nabíjecího proudu, tedy i rychlejší nabíjení. Do 4 hodin je zcela vybitý akumulátor opět ve „stoprocentní formě“.

Nový typ akumulátoru má větší délku i průměr, nicméně svítilna jako celek není o nic delší než její předchůdkyně. Při kompaktních rozměrech - délce 13,6 cm, průměru reflektoru cca 2,6 cm a průměru těla cca 2,5 cm - i váze 160 gramů včetně baterie není problémem mít baterku stále při sobě a operativně ji využívat i v profesionální sféře. 

Tělo je zhotoveno z leteckého tvrzeného hliníku a jeho povrch je upraven tvrdou anodizací, vzdoruje poškrábání a otěru. Materiál odolává pádům z výšky 1 metru. Vodotěsnost a prachotěsnost je testována pod vodou v hloubce 2 metrů po dobu 30 minut, splňuje standard IP68. Reflektor chrání tvrzená ultra čistá skleněná čočka. 

Zatímco bočním tlačítkem se přepínají režimy a lze na něm zjistit stav baterie, zapnutí a vypnutí svítilny obstarává koncový spínač. Ten umožňuje taktické využití svítilny, je možné jej i v rukavici rychle a spolehlivě ovládat. Rýhovaný povrch zabraňuje prokluzování v ruce, díky kovové sponě se baterka neskutálí po šikmém povrchu. To při své obtížné práci ocení obzvlášť policisté. Stroboskop s proměnlivou frekvencí nemá jen signální funkci, slouží i jako účinný prostředek k dezorientaci nebezpečného útočníka. Dvousměrnou ocelovou sponou lze svítilnu připnout na opasek či na kapsu, s použitím vhodných doplňků se dá eventuálně připevnit na dlouhou zbraň nebo na řídítka jízdního kola. Najde uplatnění i v armádě, u záchranářů, při ostraze objektů a při dalších náročných aktivitách v terénu. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí taktická svítilna PD36R  je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2699 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

latest Running SneakersAir Jordan 1 Retro High OG Wmns "Panda" CD0461-007 Women/Men Super Deals, Price: $98.03 - Air Jordan Shoes

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme