Taktická a lovecká legenda Fenix TK20R se vrací na výsluní ve vylepšené verzi V2.0

Taktická nabíjecí svítilna Fenix TK20R V2.0

Praha, 13. 5 2022 - Zdokonalená verze svítilny Fenix TK20R spojuje všechny cenné vlastnosti taktických svítilen - je odolná, dobře ovladatelná, použitelná na dlouhé zbrani. Navíc ztrojnásobila světelný výkon své předchůdkyně, prodloužila dosvit, má vyšší kapacitu akumulátoru a dokonalejší nabíjecí konektor. Je vybavena nejen koncovým spínačem, ale i přímou aktivací stroboskopu. Představuje jasné eso ve výzbroji policie a armády, častého využití dosáhne i v myslivosti.

Taktická nabíjecí svítilna Fenix TK20R V2.0 disponuje novou, špičkovou diodou Luminus SFT-70 a parabolickým hliníkovým reflektorem. Výsledkem této kombinace je mimořádně silný světelný tok, který dosahuje až 3000 lumenů, a dosvit 475 metrů. Světlo se koncentruje do středu kuželu a plynule se rozptyluje do šíře. Podle situace lze využít šesti světelných režimů včetně úsporného stupně 30 lumenů s výdrží 48 hodin. Interní elektronika zabezpečuje konstantní regulaci výkonu a také ochranu proti přehřátí. 

Ve svítilnách Fenix již zdomácněly rozměrnější Li-ion akumulátory 21700 s vysokou kapacitou 5000 mAh. I nový taktický model je napájen tímto zdrojem, který se dá nejen interně dobíjet, ale vyznačuje se také vyšším nabíjecím proudem a proudovým odběrem. Ve spojení s moderním konektorem USB-C se doba jeho nabíjení zkracuje. Navíc je konektor kryt šroubovací maticí, která ho ochraňuje proti vodě a nečistotám. Stejným způsobem je chráněna též indikační dioda, jež informuje o stavu nabití akumulátoru, příp. o průběhu jeho nabíjení. 

Všechny zdokonalené komponenty a elektroniku kryje nárazuvzdorný a vodotěsný krunýř. Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, jeho povrch se upravuje tvrdou anodizací III. typu. Reflektor chrání tvrzená ultra čistá čočka s antireflexním povrchem. Proto svítilna ustojí pády z výšky cca 1,5 metru a její povrch se snadno nepoškrábe. Nepronikne do ní ani voda, na základě testu v hloubce 2 metrů po dobu 30 minut dosahuje standardu IP68.

Obzvlášť velký význam pro taktické využití má koncový duální spínač, který umožňuje ovládání v rukavicích. Větší tlačítko slouží k zapínání a vypínání reflektoru a jeho krátkým namáčknutím lze velmi rychle rozsvítit i zhasnout. To má zvláštní význam v situacích, kde je třeba světlo utajit. Menší tlačítko slouží při zapnutém světle k přepínání režimů, ale při vypnuté svítilně je možné s ním okamžitě aktivovat stroboskop. Jde o významný nástroj signalizace i sebeobrany; stroboskop o hodnotě 3000 lumenů a s proměnlivou frekvencí může dezorientovat nebezpečného útočníka.

Nová verze svítilny TK20R má k dispozici i další osvědčené doplňky. Patří k nim úderný ráfek kolem reflektoru, který slouží k rozbíjení skla, příp. též k sebeobraně. Dále kovová snímatelná spona, jež umožňuje bezpečné a jednoduché upevnění na oděv, zabraňuje také skutálení svítilny na šikmém povrchu. Díky rýhovanému povrchu zas baterka nevyklouzne z rukavice. 

Tuto svítilnu s palcovým průměrem je možné také upevnit na dlouhou zbraň. Za tím účelem k ní lze pořídit několik druhů kompatibilních montáží a kabelový spínač pro pohodlné a pohotové ovládání. Akumulátor je dvěma pružinami chráněn proti zpětným rázům. Tuto novinku Fenixu tedy uvítají i lovci, případně příznivci paintballu, airsoftu a sportovní střelby.  Díky svým taktickým vlastnostem a odolnosti v terénu však svítilna obzvlášť obohatí vybavení ozbrojených složek - policie a armády. Dá se dobře použít i jako vyhledávací a strážní svítilna. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Taktická nabíjecí svítilna Fenix TK20R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3599 Kč s DPH.Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

 

 

 

 

 

 

 

 


Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme