S nabíjecí svítilnou Fenix BC26R cyklistům slunce nezapadá

Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC26R

Praha, 14. 4. 2022 - Fenix zahajuje novou cyklistickou sezónu svítilnou, která jezdce podpoří výtečným výkonem (1600 lm) a dosvitem (169 m). Oproti předešlým modelům této řady má vyšší stupeň vodotěsnosti, trochu větší výdrž a hlavně do této kategorie přivádí vysokokapacitní akumulátor, který spolu s konektorem USB-C významně urychluje dobíjení. Navazuje na další standardní kvality cyklistických světel Fenixu, jako je široké periferní osvětlení vozovky, kompatibilita s většinou řídítek i použitelnost v podobě ruční svítilny. 

Základem nabíjecí cyklistické svítilny BC26R je výkonná dioda Luminus SST-40, jejíž světlo v odstínu denní bílé (5500 - 6500 K) reflektor rozptyluje v širokém úhlu 100°. Speciálně tvarovaná optika umožňuje osvětlení širokého prostoru před jezdcem i po stranách, čímž předčí běžné cyklistické svítilny. Dosvit plynulého světelného kužele lze podle potřeb vystupňovat až na 169 metrů.

Za snížené viditelnosti je možné volit mezi čtyřmi režimy světelného výkonu až do výše 1600 lumenů. K dispozici je i signální blikání. V podmínkách, kde postačí stupeň Low s 50 lumeny, dosahuje výdrž 65 hodin.

Součástí prodávaného balení je nabíjecí Li-ion akumulátor 21700 s enormní kapacitou 5000 mAh. Dobíjí se konektorem USB-C, který podporuje vyšší napájecí proud. Úplně vybitý akumulátor je možné nabít za cca 4 hodiny. I během nabíjení lze svítilnu používat na nejnižší výkonnostní režim 50 lumenů. Stupeň nabití signalizuje indikační LED na ovládacím tlačítku také při zapnuté svítilně, takže cyklista má přehled o stavu akumulátoru i během jízdy.  

Držák svítilny se dá upevnit rychloupínacím mechanismem na řídítka s průměrem 22 až 32 milimetrů. Pogumovaná konstrukce jeho objímky umožňuje pevné a bezpečné uchycení, právě tak i snadné nastavení směru svícení. Svítilnu lze také operativně demontovat, aby třeba při táboření posloužila jako ruční světlo.

Tělo svítilny je zhotoveno z leteckého tvrzeného hliníku, jeho nárazuvzdornost je testována z výšky 1,5 metru. Zatímco jiné cyklistické modely Fenixu pamatují především na jízdu za prudkého deště, model BC26R je plně vodotěsný a prachotěsný podle standardu IP68, odolává vodě i 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut. 

Jako doplněk je možné dokoupit držák Fenix ALD-08, který slouží k připevnění na cyklistickou přilbu nebo na plochá aero řídítka. S redukcí ALF-18  se dá k napájení nouzově použít i Li-on akumulátor 18650. 

Fenix BC26R slouží všem, kteří šlapou do pedálů i po slunce západu. Provází je při večerním tréninku, je jejich dobrým parťákem na vytrvalostních závodech, neopustí je ani při celoročním dojíždění do práce, kdy se denního světla často nedostává. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí cyklistická svítilna BC26R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2499 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

 

 

 

 

 

 

 


Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme