Novinka Fenixu E-CP předvádí, jak lze powerbankou svítit a svítilnou nabíjet

Powerbanka se svítilnou Fenix E-CP

Praha, 22. 10. 2022 - Nabíjecí svítilna Fenix E-CP nabízí široké spektrum dovedností. Může poskytnout decentní světlo s velkou výdrží 504 hodin, ale také vyslat světelný tok v hodnotě 1600 lumenů na vzdálenost 222 metrů. V nouzové situaci se stane i překvapivým prostředkem sebeobrany díky oslepujícímu stroboskopu. S akumulátorem o kapacitě 5000 mAh může předávat energii třeba mobilnímu telefonu či jiné přenosné elektronice, ve funkci powerbanky dobíjí prostřednictvím portů USB-C a USB-A. Dobře odolává vlhkosti, prachu a nárazům. 

Reflektor powerbanky E-CP je vybaven špičkovou diodou Luminus SST-40, která produkuje světlo v odstínu denní bílé. Dále je osazen TIR optikou (Total Internal Reflection), která má vynikající účinnost v odrazu a propustnosti světla. Dosvit proto může dosáhnout až 222 metrů. Světelný kužel je od středu ke krajům plynulý, bez ostrých přechodů.

Intenzitu světla lze přizpůsobit různým potřebám a situacím. Ať už jde o intimní osvětlení stanu (Eco režim - 3 lumeny, výdrž 504 hodin), pracovní světlo na krátkou vzdálenost (Low režim, 30 lumenů), čtení či psaní za tmy (Med režim, 150 lumenů), při nočním pohybu v rozlehlejším prostoru (High režim, 350 lumenů), nebo když je nezbytný velmi silný osvit na delší vzdálenost (Turbo režim, 1600 lumenů). V tomto nejvyšším výkonu funguje i stroboskop s proměnlivou frekvencí. 

Svítilna také disponuje inteligentní ochranou proti přehřátí. Jakmile se zahřeje nad 50 °C, světelný výkon se automaticky sníží, dokud teplota pod tuto mez neklesne.  

Vestavěný Li-ion akumulátor s vysokou kapacitou 5000 mAh lze nabíjet přes USB-C konektor. Při úplném vybití je to záležitost 2 - 6 hodin podle síly použitého zdroje. Zároveň jsou k dispozici vybíjecí USB-C a USB-A porty. Svítilna tedy může v terénu sloužit i jako znamenitá powerbanka. Podporuje rychlonabíjecí protokoly, dokáže nabíjet výkonem až 18 wattů. Stav akumulátoru i průběh nabíjení signalizuje čtyřdílný indikátor (viditelný i přes průsvitnou krytku). 

Šestiboké tělo svítilny je zhotoveno z hliníkové slitiny, kterou nepoškodí běžné pády z cca 1 metru. Povrch zpracovaný tvrdou anodizací také odolává poškrábání. Svítilna je dokonale vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68, dobíjecí port USB-C má i vnitřní ochranu proti vniknutí vody.   

Hmotností 170 gramů včetně akumulátoru se model E-CP řadí do kategorie EDC svítilen, které je možné bez problémů nosit všude s sebou. Velmi praktická je možnost uzamknout ovládací tlačítko, aby v kapse či v zavazadle nedošlo k nežádoucímu samovolnému zapnutí, Nechybí tu standardní funkce paměti, díky níž se svítilna vždy zapíná v posledním použitém režimu s výjimkou nejvyššího výkonu a stroboskopu. Díky rovné koncovce ji také můžeme při osvětlení interiéru postavit na podložku jako svíčku. 

Tato svítilna/powerbanka tedy najde široké uplatnění při práci i outdoorových aktivitách. V terénu je dokonalým zdrojem světla i záložní energie. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Powerbanka se svítilnou Fenix E-CP je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1799 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz


Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme