Nová čelovka Fenix HM75R ohromí rekordním červeným světlem i dvojitým napájením

Nabíjecí čelovka Fenix HM75R

Praha, 26. 4. 2024 - Novinka Fenix HM75R předčí dosavadní modely po více stránkách, přichází totiž jako všestranná čelovka s dvojitým napájecím zdrojem. Ve spojení s přídavnou baterií v powerbance na zátylku jde o čelovou svítilnu s pozoruhodnou výdrží až 234 hodin, zato bez přídavného zdroje získáme čelovku lehčí, nicméně stále skvěle vybavenou. Disponuje osvědčeným tandemem dálkového a širokého reflektoru s maximálním výkonem 1600 lumenů, avšak bezpochyby nejlákavější vlastností čelovky Fenix HM75R je enormní výkon v červeném světle až 120 lumenů. Model HM75R najde uplatnění nejen jako svítilna sportovní, turistická a pracovní. Obohatí výzbroj strážných, záchranářů i policistů, ale díky silnému červenému světlu uspokojí i ty nejnáročnější lovce a rybáře.

Se svítilnou Fenix HM75R na čele jsme připraveni na různé situace. Můžeme si zaostřeným paprskem posvítit na dálku a prohledat terén, nebo zvolíme široký plynulý kužel, chceme-li se orientovat v nejbližším okolí, případně přepneme na červené světlo, které neruší adaptaci očí na tmu a neplaší zvěř. Všechny varianty se dají snadno a rychle střídat otočným ovladačem a tlačítkem v jeho středu upravíme intenzitu světla. 

Zapneme-li dálkový reflektor, aktivujeme tím LED Luminus SST-40, která dokáže vystupňovat světlený tok z 50 lumenů až na 1600 lumenů. Dosvit tak dosáhne 223 metrů. 

Široký reflektor osazený diodou Luminus SST-20 vydává bílé světlo o síle maximálně 1000 lumenů s neutrálním odstínem. Ten se více blíží přirozenému dennímu světlu, díky němu vidíme barvy věrněji a kontrastněji a v nočním terénu můžeme snáze rozeznat překážky jako větve, kameny, výmoly. 

Červená dioda OSRAM GR QSSPA1.23 může vyvinout u čelovek Fenixu rekordní světelný výkon 120 lumenů. V nízkém režimu 5 lumenů je schopna výdrže 265 hodin, v režimu signálního blikání dokonce 530 hodin, tedy 22 dnů. 

Čelovka je také vybavena inteligentním senzorem přiblížení. Když je reflektor v blízkosti nějakého předmětu na méně než 60 mm a na dobu delší než 1,5 s, automaticky se sníží světelný výkon, aby se zabránilo tepelnému poškození objektu a oslnění odraženým světlem. Po oddálení zas čelovka automaticky obnoví dříve používanou úroveň výkonu. 

Oba zdroje napájení dokážou spolupracovat, ale i působit samostatně. Přímo v čelovce je umístěn Li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 3400 mAh. Pokud se vybije, stačí stisknout tlačítko bateriového pouzdra umístěného na týlní části popruhu a tím se aktivuje Li-ion akumulátor 21700 s kapacitou 5000 mAh, který je se svítilnou propojen USB-C kabelem. Tak může čelovka „tankovat za letu“, dobíjet se z přídavného zdroje a při tom svítit dál jen s mírně sníženým maximálním výkonem. Spojení obou baterií je zdokonaleno zámky proti náhodnému vytržení, které současně zabezpečují vodotěsnost nabíjecích USB-C konektorů. 

Přídavná baterie několikanásobně zvyšuje výdrž svícení. Součástí balení je také prodlužovací USB-C kabel, který umožňuje upevnění záložního bateriového zdroje na opasek, čímž čelovku odlehčíme a v zimních podmínkách tím akumulátor chráníme pod oděvem před podchlazením. Bateriové pouzdro je možné jednoduše vysunout z držáku a používat ho jako powerbanku, dobíjet s ním další USB zařízení. Uchycení powerbanky ulehčuje kovová spona, s níž je připevnění na opasek, kapsu či batoh otázkou sekundy. 

Tělo čelovky je vyrobeno z hořčíkové slitiny, která je o 30 % lehčí než hliník. Odolává pádům i korozi, nárazuvzdornost je testována z výšky 2 metrů. Svítilna je také vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68.

Nabíjecí čelovka Fenix HM75R svým vybavením dosáhla nového stupně flexibility. Všestranně pomůže při běžném táboření a nočních výletech, ale také při lyžování a skialpinismu, horolezectví či v jeskyních. Dá se použít v obyčejné dílně, ale i na exponovaných nočních pracovištích. Je cenným pomocníkem při záchranných akcích a ostraze objektů. Bezpečnostní složky mohou využít kompatibilitu s černými popruhy bez reflexních prvků. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM75R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 4399 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz


Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme