Nabíjecí svítilna Fenix RC05 se vejde do každé kapsy

Nabíjecí svítilna Fenix RC05

Praha, 12. července 2016 – Praktická svítilna přitáhne pozornost svým univerzálním využitím a jednoduchým ovládáním. Při svých miniaturních rozměrech dosahuje svítilna Fenix RC05 s Li-ion akumulátorem typu 14500 výkonu až 300 lumenů. Potěší i možností záložního použití běžné tužkové baterie.

Stejně jako její sesterské svítilny Fenix RC09 a RC11 se i svítilna Fenix RC05 dobíjí prostřednictvím USB kabelu s magnetickým uchycením, který je součástí balení. Jeden konec kabelu se zapojí do USB konektoru počítače, síťového USB adaptéru nebo USB adaptéru do auta. Druhý konec, kde se nachází magnetická úchytka, pak přiložíte k nabíjecí plošce umístěné na boku hlavy svítilny, čímž se začne svítilna dobíjet. Toto ergonomické řešení usnadňuje manipulaci se svítilnou, navíc je tím zamezeno potenciálním problémům se zanesením běžného micro-USB konektoru pískem či jinými nečistotami. Magnetická je rovněž koncová část svítilny, díky níž ji lze snadno připevnit na cokoliv železného, což zvyšuje možnost jejího praktického využití. Svítilnu napájí Li-ion akumulátor typu 14500 s kapacitou 2,88 Wh (800 mAh; 3,6 V). V případě, že se vám akumulátor vybije a situace vám nedovolí dát svítilnu okamžitě nabít, oceníte možnost použití obyčejné jednorázové alkalické tužkové AA baterie.

Svítilna Fenix RC05 se svou délkou pouhých 94 mm, průměrem 19 mm a hmotností 56,8 g (včetně akumulátoru) dokáže vyvinout světelný tok až 300 lumenů s dosvitem až 90 m. Celkem nabízí pět režimů svícení, přičemž v úsporném režimu 5 lm má výdrž 40 hodin. K dispozici je i stroboskop pro nouzové situace. Svítilna je ovládána jediným tlačítkem na boku svého těla. Praktická je i funkce uzamčení, kterou zabráníte nechtěnému zapnutí v kapse či zavazadle.

Velmi malé rozměry a vysoká odolnost předurčují svítilnu Fenix RC05 do kategorie každodenního používání označované zkratkou EDC (tzv. every day carry). Díky konstrukci z pevné hliníkové slitiny a vodotěsnosti dle standardu IPX8 můžete svítilnu směle použít i v těch nejdrsnějších podmínkách. Dvojitá spona s obousměrným uchycením umožňuje svítilnu nosit na mnoho způsobů ˗ dát si ji za opasek, na kšilt či za popruh batohu. Vedle běžného domácího použití se na ni můžete spolehnout i při turistice a kempování. Pokud si ke svítilně dokoupíte také držák na kolo či helmu, vytvoříte z tohoto univerzálního pomocníka lehké a výkonné cyklosvětlo. Rozhodnete-li se pořídit si ke svítilně ještě speciální popruh na hlavu, učiníte z ní rázem praktickou čelovku.

Všechny parametry svítilny světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix RC05 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1499 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za více než deset let působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, jachting, vodáctví, potápění, horské expedice, turistika, kempování nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených složkách, vysoké renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Vhodné jsou samozřejmě i pro běžné domácí použití.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
e-mail: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

latest Nike Sneakers『アディダス』に分類された記事一覧

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme