Nabíjecí svítilna Fenix PD40R V2.0 je obdivuhodným spojením vysokého výkonu a kompaktních rozměrů

Nabíjecí svítilna Fenix PD40R V2.0

Praha, 16. června 2020 - Nová verze svítilny PD40R dosahuje překvapivého výkonu 3000 lumenů a dosvitu 405 metrů. Její cenné vlastnosti jsou založeny na souhře prvotřídní diody a vysokokapacitního akumulátoru. Obojí je skryto v nárazuvzdorném a vodotěsném těle, jehož délka nedosahuje ani 14 centimetrů. Svítilna je nabíjecí, s moderním USB-C konektorem. Dá se univerzálně využít při práci i při pobytu v přírodě. 

Zdokonalená nabíjecí svítilna Fenix PD40R značně navýšila výkon předchozí verze. Je vybavena moderní diodou Luminus SST-70 a nabízí poměrně široký rejstřík světelných režimů. Při použití úsporného stupně 30 lumenů je jen nenápadnou pracovní pomůckou, která ovšem disponuje výdrží 88 hodin nepřetržitého svícení. Když však výkon vystupňujeme až na turbo režim, který představuje 3000 lumenů a dosvit 405 metrů, můžeme se s touto malou baterkou vydat třeba do nočního lesa, prohledávat rozsáhlé prostory anebo se zorientovat v nepřehledném terénu. 

Přepínání různých stupňů světelného výkonu je vyřešeno otočným kroužkem na hlavě svítilny. Tímto mechanismem je také možné rychle aktivovat oslňující stroboskop, který pulzuje s proměnlivou frekvencí a dosahuje výkonu 2500 lumenů. Ne u každé takto vybavené svítilny se dá stroboskop zapnout okamžitě. Model PD40 V2.0 se proto může stát i dobrým prostředkem sebeobrany při nenadálém ohrožení. 

Svítilnu napájí nabíjecí Li-ion akumulátor 21700 s vysokou kapacitou 5000 mAh. Symetrický konektor USB-C jeho nabíjení významně urychluje. Stav baterie můžeme sledovat na indikační diodě. 

Světelný výkon se udržuje na konstantní úrovni, a teprve když napětí v baterii více poklesne, přepne se na nižší stupeň. Podobně je řešena i ochrana proti přehřátí. Jakmile teplota svítilny překročí 65 °C, výkon se automaticky snižuje, dokud teplota opět neklesne. 

Tato baterka je navíc vysoce odolná, nevadí jí, když upadne na zem nebo do vody. Její nárazuvzdornost je testována při pádech z výšky 1 metru. Chrání ji tělo vyrobené z leteckého tvrzeného hliníku a reflektor kryje tvrzená čočka s antireflexním povrchem. Svítilna je navíc vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68, vzdoruje vodě i v hloubce 2 metrů. 

Díky rozměrům - délce 13,8 cm, průměru reflektoru 3,3 cm a průměru těla 2,6 cm - baterku snadno uložíme do kapsy, případně ji můžeme mít upevněnou na šňůrce na zápěstí či nosit ji v pouzdře na opasku. Ocelovou sponou se také dá zavěsit na oděv.

Kapesní svítilna PD40R V2.0 se zkrátka nezdá, ale přijde vhod nejen při práci a táboření. Uplatní se i při náročnějších aktivitách, jako jsou noční pátrací akce, dohledávka zvěře na lovu nebo střežení rozlehlých areálů. Její váha a rozměry přitom umožňují každodenní nošení (kategorie EDC).  

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix PD40R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz
Sports NewsTHE SNEAKER BULLETIN

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme