Nabíjecí LED lucerna Fenix CL30R prosvětlí večery na chatě, chalupě i v kempu

Praha, 6. září 2016 – Lucerny jsou specifickou kategorií LED svítilen, která si díky svým univerzálním možnostem získává stále více příznivců. Fenix CL30R zaujme nejen vysokým výkonem 650 lumenů, ale také ohromující výdrží 12,5 dnů svícení.

Výkonná lucerna Fenix CL30R je napájena třemi Li-ion akumulátory typu 18650, jejichž nabíjení probíhá přímo v lucerně prostřednictvím vestavěného micro-USB portu. Energii dodávají bílým LED s teplejším odstínem světla, jejichž nezanedbatelnou výhodou je věrnější a kontrastnější zobrazení barev v přírodě. Diody jsou ukryté pod válcovým difuzérem, který v maximálním režimu o 650 lumenech distribuuje světlo rovnoměrně po okolí až do vzdálenosti 35 metrů. Volit lze celkem mezi šesti režimy, mezi kterými nechybí ani blikání. Zmiňovaný maximální režim akumulátory zvládnou po dobu 4,5 hodin, což je čas více než dostačující například pro dlouhé letní barbeque. Nejnižší ekonomický režim poskytující svit o 10 lumenech nabízí výdrž až 300 hodin provozu a umožňuje například čtení nebo orientaci ve stanu. Dlouhou výdrž oceníte během dovolených v kempu, nebo na vícedenních výpravách, kde může být nabíjení akumulátorů hůře dostupné. Lucerna je zároveň vybavena i USB výstupem, takže ji lze použít jako powerbanku pro nabíjení telefonu, GPS navigace a další přenosné elektroniky s USB portem.

Fenix CL30R je vyrobena z hliníkové slitiny a odolného plastu, díky tomu výrobce garantuje nárazuvzdornost při pádech svítilny z výšky až 1 metru. Konstrukce lucerny je voděodolná dle standardu IPX-7, bez problémů proto odolá například silnému dešti nebo vysoké vlhkosti. Mrazuodolné provedení svítilny, kdy je akumulátor dobře izolován proti nízkým teplotám, umožňuje její používání i při teplotách hluboko pod nulou. Horní strana lucerny je opatřena závěsným okem, možnosti upevnění dále rozšiřuje stativový závit na spodní straně lucerny. 

Lucerna CL30R je praktickým řešením jednoduše přenosného samostatného osvětlení do domu, na zahradu, chalupu, chatu a další místa. Využijete ji ve všech ročních obdobích, ať už v létě k osvětlení zahradních sezení, tak na podzim a v zimě, kdy během dlouhých tmavých večerů potřebujete spolehlivé světlo pro práci venku i v dílně. V letní sezóně si lucerna navíc najde místo ve výbavě na kempování a táboření, její parametry jsou ideální také pro užití v karavanu nebo na lodi. Přenosné lucerny si v poslední době nachází oblibu také mezi rybáři, jejichž záliba je spjata s pobytem v přírodě po soumraku. V neposlední řadě je možné vozit tuto nevelkou lucernu v autě pro případy neplánované výměny kola či odstraňování závady. 

Všechny parametry lucerny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Lucerna Fenix CL30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2999 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

bridge mediaNike SB

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme