Nabídku značky Fenix rozšiřuje výkonná svítilna FD40 s funkcí zaostřování

Zoomovací svítilna Fenix FD40

Praha, 19. listopadu 2015 - Novinkou v nabídce značky Fenix je zoomovací kompaktní svítilna FD40 s výkonem 1 000 lumenů. Nastavitelná šíře světelného kuželu jí otevírá řadu možností profesionálního i zájmového využití.

Speciální TIR optika (Total Internal Reflection) svítilny Fenix FD40 nabízí možnost volby světelného kuželu v rozsahu 78 - 7,5 stupně s dosvitem 65 až 300 metrů. Šířka kuželu se snadno ovládá otáčením hlavy svítilny. Neméně ale zaujmou také její další parametry. Při zachování kompaktní velikosti nabízí překvapivě vydatný světelný tok až 1 000 lumenů a dosvit až 300 metrů. Světelným zdrojem je špičková LED Cree XP-L HI (High Intensity), jejíž světlo usměrňuje speciální TIR (Total Internal Reflection) optika. Nastavitelná optika nijak negativně neovlivňuje plnou vodotěsnost svítilny dle standardu IPX-8 až do hloubky dva metry pod vodou. K napájení lze použít jeden vysokokapacitní li-ion akumulátor typu 18650 anebo silnější nabíjecí baterie typu 26650. K ovládání světelných režimů slouží tlačítko ergonomicky umístěné na boku, kterým lze volit z šesti režimů svícení. Stejným tlačítkem můžete ovládání svítilny také uzamknout nebo odemknout. Tím zabráníte nechtěnému spuštění svítilny například při nošení v kapse, nebo během transportu v batohu.

Nejsilnější režim s 1 000 lumeny, který oceníte ve chvílích, kdy potřebujete mít v terénu dokonalý přehled i na delší vzdálenost, poslouží při použití li-ion akumulátoru 4800 mAh typu 26650 po dobu téměř 1,5 hodiny. Nejnižší, ekonomický režim dostačuje například pro orientaci v místnosti, ve stanu nebo pro čtení a svítilna jej se stejným akumulátorem poskytne po dobu téměř 13 dnů nepřetržitého svícení. Svítilna disponuje i výstražným stroboskopickým režimem. Odolnost svítilně zaručuje letecký dural, ze kterého je vyrobena a jehož povrch prošel tvrdou anodizací typu III. Tělo svítilny je navíc osazeno závitem pro připevnění na stativ. Upevněním těla a rozostřením ohniska na rovnoměrně rozložený světelný kužel můžete svítilnu využít při fotografování pro přisvětlení statických předmětů. Tvar svítilny také umožňuje postavení na rovný povrch a její použití coby výkonné „svíčky“.

Ruční svítilna Fenix FD40 najde univerzální uplatnění napříč řadou profesních a zájmových oborů. Coby výkonnou vyhledávací svítilnu jí využijí profesionálové z ozbrojených složek, hasiči a záchranáři, ale také například ostraha objektů. Vhodná je pro zájmové aktivity, ocení jí myslivci, rybáři nebo například speleologové. Díky plné vodotěsnosti dle standardu IPX-8 si najde své místo také na lodních palubách. Fokusování svítilny oceníte i na technicky náročných horských expedicích pro rekognoskaci nejbližšího i vzdáleného terénu. Variabilita světelného kužele přijde neméně tak vhod i při táboření a kempování.

Všechny parametry svítilny Fenix FD40 jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix FD40 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 299 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

latest jordan SneakersAir Jordan III (3) Retro Black/ Cement - Now Available

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme