Multifunkční nabíjecí lucerna Fenix CL28R kouzlí se světlem

Pracovní světlo a powerbanka Fenix CL28R

Praha, 4. 3 2023 - Model Fenix CL28R je pracovním světlem a powerbankou v jednom těle. Jeho světelný výkon se dá plynule regulovat v rozpětí 10 až 2000 lumenů. Obdobně lze měnit i barevnou teplotu světla. Lucerna svým širokým kuželem rovnoměrně osvětluje interiér, se svou nárazuvzdorností a voděodolností je vhodná i pro užití v exteriéru. Energii čerpá z nabíjecího akumulátoru a zároveň dokáže nabíjet přes USB konektor přenosnou elektroniku. Může svítit také červeně. Díky pohyblivému madlu osazenému magnety má široké využití při práci a na cestách. Jemné ladění světla a možnost umístění na stativ z ní činí také cennou pomůcku pro fotografy.

Vysoce jasná dioda COB je zdrojem obdivuhodně proměnlivé intenzity i barvy světla. V ovládání svítilny se totiž uplatňuje zatím málo využívaný princip plynulé regulace. Otočným ovladačem se může upravovat síla světelného toku od 10 až do 2000 lumenů. Při minimálním výkonovém stupni lze počítat s výdrží 360 hodin, tedy 15 dní nepřetržitého svícení. Když lucernu zapínáme jen na 8 hodin denně, vydrží až 45 dní. Nastaví-li se výkon na maximum, dosáhne se dosvitu 58 metrů. 

Dioda COB (Chip On Board) je navíc složena z většího množství čipů, které produkují světlo rozdílné barevné teploty. Dalším otočným knoflíkem můžeme tuto hodnotu upravovat v rozmezí 2700 až 6000 kelvinů. Chladný odstín světla se nám tak před očima mění v iluzi denního jasu a nakonec až v teplou barvu hřejivé žárovky. Svítilna se díky paměti vždy zapne do posledního použitého odstínu.

Reflektor vysílá široký plynulý kužel v úhlu 160°. Použitá LED také speciálním čipem produkuje červené světlo ve dvou režimech - souvislého světla a signálního blikání, oboje v hodnotě 9 lumenů. Červené světlo na rozdíl od bílého neruší adaptaci očí na tmu, je například velmi dobrým společníkem rybářů, protože neplaší ryby a nepřitahuje hmyz. V režimu blikání zase v lucerně získáme signální majáček, který má rovněž znamenitou výdrž 340 hodin.

Napájení lucerny obstarává vestavěný Li-ion akumulátor s kapacitou 10 000 mAh. Prostřednictvím konektoru USB-C se dá nabíjet kdykoli, netrpí paměťovým efektem. Při úplném vybití se plná zásoba energie obnoví cca za 4 hodiny. Tato svítilna je však zároveň powerbankou s výkonem až 18 W. Kromě konektoru USB-C je vybavena i konektorem USB-A a podporuje rychlonabíjecí protokoly PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2.0. Je tedy příruční nabíječkou, se kterou si lze v terénu nouzově dobít třeba mobil. Stupeň nabití baterie i průběh nabíjení signalizují čtyři stavové diody.

Svítilna má nenáročné rozměry 10 x 9,7 x 4,1 centimetrů a hmotnost 376 gramů. Její tělo je vyrobeno ze slitiny hliníku a z odolného plastu. Jeho velmi dobrá nárazuvzdornost je testovaná na všech šesti stranách. Navíc odolává prudkému dešti a sněžení, voděodolnost dosahuje standardu IP66, takže lucerna se dá používat i venku za nepříznivých povětrnostních podmínek. 

Svítilnu lze buď postavit, nebo zavěsit na madlo, které je otočné o 360°. Podle potřeby tedy můžeme světlo natáčet různým směrem. Pomocí magnetů v madlu se dá lucerna upevnit na jakýkoli železný podklad, třeba na kapotu auta, kovové futro či dveře ledničky. Osvětlí pracoviště do nejmenších podrobností, a to třeba i za deště. S tlumenějším světlem si ji můžeme postavit do stanu a při táboření využít též předností červeného světla. Doma přijde vhod při nenadálém výpadku elektřiny. Regulaci síly a teploty světla obzvlášť uvítají fotografové, kteří mohou citlivě upravovat zasvícení snímané scény. Madlo je také opatřené závitem, díky němuž se dá svítilna upevnit na stativ.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Multifunkční nabíjecí lucerna Fenix CL28R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2699 Kč s DPH.

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme