Lehká čelovka Fenix HL16 exceluje v barevné i nenápadné podobě

Čelovka Fenix HL16

Praha, 6. 11. 2023 - Tato čelová svítilna kombinuje cenné parametry s dobrou cenovou dostupností. Na jedné straně je vybavena jak bílým, tak červeným světlem, signální funkcí SOS a zdokonaleným popruhem, na druhé straně funguje na běžně užívané mikrotužkové baterie a je k dostání za velmi příznivou cenu. Dá se použít při nočním běhu, táboření a dalších outdoorových aktivitách. Pro náš trh byla vyrobena i ve variantě s popruhem bez reflexních prvků, kterou mohou využít ozbrojené složky.

Bílé světlo hlavního reflektoru zajišťuje moderní dioda Luminus SST-20. Poskytuje výkon, který splňuje běžné potřeby pohybu v noční přírodě, i dobrou výdrž. V nízkém režimu může nepřetržitě svítit 100 hodin, v turbo režimu dosahuje světelného toku 450 lumenů a dosvitu 104 metrů.

Doplňkový reflektor je osazen červenou diodou Everlight 2835. Při potřebě světla se vždy osvědčuje mít v záloze i tuto alternativu. Červené světlo především neruší adaptaci očí na tmu; osvětlí nám, co potřebujeme, a zároveň nás nezbavuje orientace mimo kužel reflektoru. Při pohybu na nočních silnicích nám může posloužit jako bezpečnostní blikačka. Když se při táboření připravujeme k spánku, nerušíme tímto světlem ostatní. Také nepřitahuje hmyz, neplaší zvěř ani ryby, což obzvláště vyhovuje rybářům i lovcům vůbec. Má svůj význam pro vojenské či policejní akce, kdy je zapotřebí být při použití baterky co nejméně nápadný. Čelovka Fenix HL16 má navíc k dispozici režim červeného blikání SOS s velkou výdrží 200 hodin. 

Jako napájecí zdroj tu slouží tři mikrotužkové AAA baterie, které jsou vždy snadno k dostání. Můžeme zvolit velmi levné alkalické, nebo nabíjecí NiMH baterie, při potřebě větší odolnosti vůči mrazu sáhneme po bateriích lithiových.

Tělo svítilny je vyrobeno z velmi odolného tvrzeného plastu, který se při běžných pádech a nárazech nepoškodí. Čelovka je díky své voděodolnosti (stupeň IP66) naprosto funkční i za prudkého deště. 

Popruh je ve srovnání s většinou čelovek širší, lépe drží na hlavě. Díky perforaci je dobře prodyšný, při běžeckém použití odsává pot. Jeho reflexní prvky zvyšují bezpečnost turistů a sportovců na neosvětlených komunikacích. Pro potřeby čištění se dá snadno vyjmout a nasadit. 

Běžeckému využití čelovky napomáhá také její nízká hmotnost - 97 gramů včetně alkalických baterií. Oba reflektory mají snadné samostatné ovládání. Sklon světla se dá nastavovat v rozmezí 60°, velmi praktické je také elektronické zamykání, kterým lze předejít nechtěnému zapnutí v kapse či zavazadle. Nejen pro samotnou čelovku, ale i pro uložení náhradních baterií bude velice praktické pouzdro Fenix APB-20, které je možné dokoupit. 

Lehká čelovka opatřená pohodlnějším popruhem je ideální pro sporty za snížené viditelnosti, ať už jde o běh, lyžování, horolezectví či turistiku. Pro náš trh byla vyrobena také barevná varianta - černá svítilna s popruhem bez reflexních prvků, který podporuje utajení nočních akcí. Jedná se tedy o provedení vhodné pro armádu, policii, případně i pro lovce.

Dalšími barevnými variantami jsou růžová a žlutozelená, tzv. odstín chartreuse. V těchto barvách a ve spojení s relativně nízkou cenou může být také vítaným dárkem pro začínající mladé sportovce a pro děti. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HL16 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 799 Kč s DPH.

 

 

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz
Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme