Baterka Fenix TK41C přináší maximální výkon na tužkové baterie

Ruční svítilna Fenix TK41C

Praha, 12. května 2016 – Světelný tok až 1000 lumenů a bezmála půlkilometrový dosvit dělají z nové Fenix TK41C jednu z vůbec nejvýkonnějších svítilen na tužkové baterie na trhu. Doplňkové modré a červené světlo potom rozšiřuje možnosti jejího profesionálního a zájmového použití.

Zásluhy za překvapivě vysoký výkon hledejme u špičkové LED Cree X2-L2 U2, která disponuje účinností přeměny elektrické energie na světlo až 180 lm/W. Osm tužkových baterií dodá svítilně nejen špičkový světelný výkon, ale také energii až na 10 dní nepřetržitého svícení. Ruční svítilna Fenix TK41C zaujme také nadstandardním počtem digitálně regulovaných světelných režimů. Kromě čtyř odstupňovaných režimů bílého svícení můžete využít silný bílý stroboskop a čtyři volby nabízí doplňkové barevné LED Philips Luxeon. Přepínání mezi jednotlivými režimy je přitom snadná díky dvěma tlačítkům ergonomicky umístěným na boku svítilny. Svítilna se díky pevné konstrukci z hliníkové slitiny, vodotěsné do 2 metrové hloubky, osvědčí i ve velmi nepříznivých vnějších podmínkách.  
 
Všechny uvedené specifikace a přednosti svítilny ji přímo předurčují pro profesionální použití při nočních záchranných a průzkumných akcích, kdy vyžadujete perfektní osvětlení v náročném a nepřehledném terénu. Ze strany profesionálů jsou u moderních svítilen také čím dál žádanější barevné LED. Modré světlo, které v kombinaci s fluorescenčním daktyloskopickým práškem odhalí otisky prstů, potřebují při své forenzní práci kriminalisté. Často jej využívají také lovci pro stopování a dohledávku zraněné zvěře. Předností červeného světla je nerušení okolí, proto jej můžete využít například pro nenápadný pohyb terénem, ale i pro čtení nebo noční aktivity v kempu či tábořišti. Svou koncepcí proto tato ruční svítilna vyhovuje také dalšímu zájmovému využití jako je speleologie nebo rybaření. V neposlední řadě také najde uplatnění coby univerzální pohotovostní světlo v domě a jeho okolí. Tvar svítilny umožňuje její postavení na rovný povrch, při použití doplňkového bílého difuzéru tak vytvoříte vysoce výkonnou lucernu, která rovnoměrně osvětlí prostor kolem vás. 

Přestože většina nejvýkonnějších LED svítilen současnosti používá pro své napájení li-ion akumulátory, je právě vysoce výkonná svítilna na tužkové baterie zajímavou alternativou. Při řadě činností se můžete octnout na delší dobu bez možnosti dobití akumulátorů a v těchto momentech oceníte napájení snadno dostupnými tužkovými bateriemi. V případě nedostatečného počtu baterií navíc můžete svítilnu napájet jejich polovičním počtem, úměrně tomu se ovšem – při zachování maximálního výkonu – zkrátí výdrž svícení. Nejdelší dobu výdrže dosáhnete při použití lithiových tužkových baterií Energizer L91 Ultimate Lithium, které jsou doporučované pro použití i v nejextrémnějších mrazech. Hledáte-li vysoce výkonnou ruční svítilnu, potom by nová Fenix TK41C neměla uniknout vaší pozornosti. 

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Svítilna Fenix TK41C je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 799 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Authentic SneakersNike SB

Prodáváme

Vydáváme

Podporujeme